Mikołaj w remizie u dzieci z Wąsosza

Jak co roku Mikołaj z workiem prezentów dotarł do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszu. Rozdał dzieciom niespodzianki. Zaś druhny i druhowie strażacy zorganizowali młodym mieszkańcom zabawę.

 W strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej dzieci oczekiwały na świętego Mikołaja. Przybyło 30 maluchów, przedszkolaków i uczniów klas młodszych szkoły podstawowej. To one najbardziej czekały na wizytę Mikołaja, który w wielkim worku przyniósł prezenty. I w tym roku również nie zawiódł, mimo że pojawił się następnego dnia po swoich imieninach. Nieco wcześniej do strażnicy przyszli druhny i druhowie strażacy: Aneta Nowak, Katarzyna Młynarczyk, Barbara Zbróg, Anna Zwierzchowska, jak też druhowie Michał Nowak, Marcin Młynarczyk, Kazimierz Serek i Lucjan Górecki, który całą imprezę spowodował i nadzorował jako druh strażak, prezes OSP Wąsosz i sołtys tejże wsi. Druhny przygotowały dzieciom słodki i ciepły poczęstunek, a druhowie udekorowali salę i prowadzili zabawę. Były tance i płonący kominek – opowiadał nam dh Lucjan Górecki i podkreślił, że o poczęstunek i zawartość paczek zatroszczyli się Iwona Lachowska, Dorota Kudłacz, Urszula Pieczyk i Mateusz Serek. Rolę świętego Mikołaja znakomicie odegrał dh Marcin Młynarczyk. Każdy dzieciak otrzymał paczkę ze słodyczami. Toteż dzieciaki śpiewały, recytowały wiersze, tańczyły. Zabawa była przednia. Ze świętym Mikołajem spotkają się dopiero za rok.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze