Trzeci tegoroczny tytuł mistrzowski Wiktorii Czyżewskiej [zdjęcia]

W miniony weekend w Starachowicach odbyły się Mistrzostwach Polski w Kickboxingu na zasadach Oriental Rules.

– Formuła kickboxingu Oriental Rules to najtwardsza fromuła kickboxingu. Oprócz standardowych kopnięć i ciosów, dozwolone są uderzenia łokciami i kolanami w głowę. Zasady są podobne jak w tzw. boksie tajskim Muay Thai – wyjaśnia Marcin Kij, trener Brawler FC Końskie.

Nie miała przeciwniczek

Wiktoria Czyżewska nie miała przeciwniczek w swojej kategorii wagowej, czyli do 60 kg.

– Z tego powodu ustaliliśmy, że Wiktoria wystartuje w kat. Open, czyli powyżej 60 kg. Tam stoczyła dwie walki. Pierwsza była z przeciwniczką o 50 kg cięższą! Rozegraliśmy ją bardzo taktycznie i technicznie, gdyż przewaga zasięgu, siły i wagi rywalki była olbrzymia. Walkę wygraliśmy 3:0, punktując przeciwniczkę i bezpiecznie trzymając dystans. W finale nasza zawodniczka spotkała się z przeciwniczką z Akademii Muay Thai z Kielc. Finał wygrała także pewnie 3:0. Była bliska skończenia przed czasem w 3 rundzie swojej oponentki – relacjonuje Marcin Kij, trener naszej zawodniczki.

Najlepszy sezon Czyżewskiej

Dla Czyżewskiej to już trzecie mistrzostwo Polski w kickboxingu w tym roku.

– Plus jedno wicemistrzostwo, a do tego Puchar Świata w Kickboxingu i Mistrzostwo Polski w MMA. Był to chyba najlepszy rok w karierze naszej zawodniczki. Powoli staje się ona jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek naszego regionu w sportach walki. Jest także mistrzynią Europy w karate z 2017 r. Następne starty już w nowym roku w MMA – kończy trener Kij.

Organizatorami Mistrzostw Polski byli Dragon Starachowice oraz Polski Związek Kickboxingu.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: Brawler FC Końskie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W środę, 21 stycznia 2020 w Komendzie Wojewódzkiej Policji odbyła się coroczna odprawa kadry kierowniczej policji Garnizonu Świętokrzyskiego. Szefowie poszczególnych pionów przedstawili statystyki dotyczące działań...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze