Miliony z Unii dla gmin naszego powiatu

Ponad 7 milionów złotych na termomodernizację trafiło do dwóch gmin powiatu koneckiego.

Ponad 10,5 miliona złotych unijnego dofinansowania trafiło do gmin Fałków i Końskie oraz Wojciechowice (pow. opatowski) i Moskorzew (pow. włoszczowski). Dzięki tej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa możliwa będzie termomodernizacja szkół, hal sportowych, świetlic wiejskich i obiektów kultury.

Szybsze kontrakty

Łączna wartość projektów to ponad 17 milionów złotych. – Cieszymy się, że udało nam się jeszcze w tym roku zakontraktować te projekty. Beneficjenci będą mogli szybciej ruszyć z ich realizacją. Ostateczny termin wydatkowania środków to rok 2023. Jednak każdy z projektów może zostać zrealizowany wcześniej – zaznacza Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Najwięcej dla gminy Fałków

Największe dofinansowanie, bo 4 miliony 42 tysiące złotych, otrzymała gmina Fałków. W ramach inwestycji przeprowadzona będzie kompleksowa termomodernizacja szkół podstawowych w Fałkowie i Czermnie. Także hali sportowej w Fałkowie oraz budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnie. Prace będą polegać na modernizacji instalacji centralnego ogrzewania. Również wymianie oświetlenia, montażu instalacji fotowoltaicznej, dociepleniu budynków oraz wymianie stolarki okiennej i drzwiowej.

3 miliony dla Końskich

Ponad 3 miliony złotych wsparcia trafiło do gminy Końskie. To na termomodernizację skrzydła wschodniego i zachodniego Zespołu Parkowo-Pałacowego, Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu wraz z salą gimnastyczną, a także Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy. W ramach prac wykonane zostanie docieplenie ścian zewnętrznych i dachów. Wymieniona stolarka okiennej i drzwiowej, montaż instalacji fotowoltaicznych. Modernizacja systemu ogrzewania oraz kompleksowa wymiana oświetlenia na energooszczędne.

Gmina Wojciechowice otrzymała blisko 1,5 miliona złotych na termomodernizację SP w Gierczycach, świetlicy wiejskiej w Bidzinach oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowicach. Natomiast wartość dofinansowania z RPO dla gminy Moskorzew to ponad 2 miliony złotych. Dzięki tym pieniądzom możliwa będzie termomodernizacja budynków Zespołu Placówek Oświatowych w Chlewiskach oraz w Moskorzewie.

Dariusz Kosma

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze