Orszak Trzech Króli zgromadził tłumy konecczan [ZDJĘCIA]

Cuda, cuda ogłaszają i dzieciątku się kłaniają!
Trzy orszaki z trzema królami: Kacprem, Melchiorem i Baltazarem przemierzyły miasto i dotarły do parafii św. Mikołaja. Tu królowie i uczestnicy orszaków pokłonili się dzieciątku. Po raz piąty na ulice Końskich wyległy tłumy ludzi, by popatrzeć albo przemaszerować w kolorowych orszakach.

Niemal w samo południe, wierni z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ozdobieni ubiorami i koronami w kolorze niebieskim reprezentującym kontynent Afrykański i zieloni Chrystusa Odkupiciela z mędrcami z Azji, sformowali orszaki i wyruszyli do parafii kolegiackiej św. Mikołaja, gdzie czekali czerwoni z Europy.

Powitanie Trzech Króli

Niebieskim parafianom z Matki Bożej Nieustającej Pomocy przewodził król Baltazar (jego rolę grał Witold Pawlik). Parafię Chrystusa Odkupiciela reprezentował król Melchior (Kamil Cholewa). Czerwonych parafian z św. Mikołaja wiódł król Kacper (Michał Kołodziejczyk). Towarzyszyła święta rodzina, którą w tym roku zagrali harcerze dh Wiktoria Dobosz oraz dh Dawid Solarz. Przy wejściu na plac kościelny tłum orszakowy witały władze kościelne i świeckie: ks. dziekan Andrzej Zapart i burmistrz Krzysztof Obratański.  

Cuda, cuda ogłaszają

Po uroczystym powitaniu i przekroczeniu bramy kolegiackiej wszyscy przeszli pod ołtarz polowy. Dzieciątko już było w żłóbku. Małemu Chrystusowi pokłon oddali Trzej Królowie. A potem zaczęło się się wspólne kolędowanie.

Głodni, zziębnięci mogli skonsumować przepyszną grochówkę, wypić kawę, herbatę przygotowaną przez wielkich społeczników Halinę i Radka Nowków. A dodać trzeba, że oni są wszędzie i karmią, napoją i ogrzewają potrzebujących. Pan Radosław jest Rycerzem Kolumba z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z której wierni przygotowali piękne kolędowanie.

Pomagali

By tegoroczny Orszak Trzech Króli przebiegał bez zakłóceń zaangażowanych było wiele ludzi dobrej woli, jak policjantów WRD KPP Końskie, Straż Miejska, Stowarzyszenie „Progres”, Miejsko-Gminny Dom Kultury, który nagłośnił uroczystość; Związek Harcerstwa Polskiego, Jednostka Strzelecka 2160 Piotra Ogonowskiego i JS 2026 chor. Dominiki Stefańczyk, ks. dr Andrzej Zapart, ks. Tomasz Janicki, ks. Artur Kowalczyk, ks. Łukasz Białas, ks. Paweł Marczak. Ponadto Rycerzom Kolumba i ich rodzinom, Beacie Kij (konecka sekcja karate Kieleckiego KKK) i Mateuszowi Garbaczowi (Konecki KKK) z 60 zawodnikami w białych kimonach. Szczególnie też wielkie podziękowania należą się Pawłowi Milcarkowi za konferansjerkę oraz Izie i Andrzejowi Kos za koordynowanie orszaku od pierwszych jego kroków, czyli od pięciu lat. Głównym organizatorem było Miasto i Gmina Końskie.    MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W minioną środę Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski gościł w Gowarczowie. 12 lutego br. Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów gościł Zbigniewa Koniusza, wojewodę świętokrzyskiego. W spotkaniu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze