Neptun Końskie ma nowego prezesa

Od środy MKS Neptun Końskie ma nowego prezesa.

Niedawno doszło do zmiany włodarza KSSPR-u Końskie (o tym TUTAJ). W minioną środę odbyło się Walne Zebranie Członków MKS Neptun Końskie, na którym wybrano nowego prezesa klubu.

Zebranie otworzył ustępujący prezes Grzegorz Telka, który przedstawił porządek obrad. Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie. Przewodniczącym zebrania został Arkadiusz Krakowiak, a sekretarzem Jan Wojna.

Absolutorum dla ustępującego Zarządu

Sprawozdanie merytoryczne z działalności klubu przedstawił wiceprezes Paweł Mazurowicz, a sprawozdanie finansowe prezes Grzegorz Telka. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił przewodniczący Mariusz Skoczylas. Komisja wnioskowała o udzielenie absolutorium dla Zarządu, które zostało przyjęte jednogłośnie przez członków walnego.

Sukcesy

Najważniejszy był punkt 10 porządku obrad. Grzegorz Telka ogłosił, że rezygnuje ze swojej funkcji. Piastował funkcję prezesa przez ponad osiem lat. Nie pozostawił za sobą spalonej ziemi, wręcz przeciwnie. Dzięki jego rządom Neptun wyszedł z finansowego dołka. Sportowo stał się czołowym klubem IV ligi. Największym sukcesem był występ juniorów Neptuna Końskie w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2016/2017.

Dwóch kandydatów

Na prezesa zgłoszono dwóch kandydatów. Jan Grot zgłosił Zdzisława Kosa, który w minionej kadencji był wiceprezesem ds. ekonomicznych Neptuna, natomiast Zbigniew Hybik – kandydaturę Andrzeja Ślifierza. Po podliczeniu głosów, wyniki głosowania przedstawił Dariusz Sapieja. Oddano 18 głosów ważnych, z czego Zdzisław Kos otrzymał 14, a Andrzej Ślifierz 4.

Zdzisław Kos, nowo wybrany prezes złożył wniosek, aby zwołać nadzwyczajne Walne Zebranie w celu powołania członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej. W związku z tym kolejne Walne Zebranie odbędzie się w środę, 15 stycznia o godz. 17.

Dariusz Kosma

Fot. Dariusz Sapieja

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze