Edward Rożnowski wyjechał do Niemiec!

Wydawało się, że 2018 rok pod względem sukcesów sportowych siłaczy MUKS Herkules Modliszewice jest nie do pobicia. A jednak miniony rok okazał się jeszcze wspanialszy.

Miniony rok jawi się nam jako najwspanialszy, obfitujący w niewyobrażalne wyniki podopiecznych trenera Edwarda „Herkulesa” Rożnowskiego. A on sam, jako zawodnik, dokonał czegoś, co przeszło już do historii sportów siłowych.

Nasi rządzą w Europie!

Zawodnicy MUKS Herkules Modliszewice zdominowali Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym, które odbyły się we Frauenau (Bawaria). Wszyscy podopieczni Rożnowskiego tytuły mistrzowskie: Tomasz Janas w kategorii do 67,5 kg, Jakub Stachurski w kat. do 75 kg, Dawid Stachurski w kat. do 75 kg oraz syn mistrza Michał Rożnowski w kat. do 82,5 kg. – Wszyscy byli w takiej formie, że rywali po prostu zmietli z pomostu. Wyniki, jakie osiągali, były zbliżone do rekordów świata, a niektóre z nich poprawione – dodaje „Herkules”.

Kapitalny wyczyn legendy

Nasza legenda sportów siłowych osiągnęła kapitalny rezultat. „Herkules”, mimo problemów zdrowotnych, nie przestraszył się młodszych o kilkadziesiąt lat siłaczy i wystartował w kategorii Open do 90 kg. Tytuł mistrzowski przegrał z młodszym od siebie o 30 lat reprezentantem Czech.

Podczas tych mistrzostw „Herkulesi” zostali uznani najlepszą drużyną Europy.

„Herkules” trzeci na świecie!

Nové Zámky na Słowacji były areną zmagań najsilniejszych ludzi świata, którzy walczyli w mistrzostwach świata w trójboju siłowym. Do rywalizacji przystąpiło grubo ponad 900 zawodników z całego świata, ze wszystkich kontynentów, co jest rekordem frekwencji tego typu zawodów. W tej grupie znalazło się czterech zawodników z Modliszewic, którzy jako reprezentanci Polski spisali się wspaniale.

Dawid Stachurski zdobył złoty medal juniorów do lat 19 w kategorii wagowej do 75 kg. Przy „okazji” pobił rekord świata wynikiem 230 kg. W tej samej kategorii Tomasz Janas wywalczył brąz. Michał Rożnowski zajął drugie miejsce. Zdobył tym samym srebrny medal w rywalizacji Open w kat. wagowej do 82,5 kg. To był ostatni start Michała w kat. Open.

To co nastąpiło ostatniego dnia mistrzostw, to kolejna chlubna karta historii sportów siłowych, którą tworzy Edward Rożnowski. Wystąpił w bardzo wymagającej i najbardziej prestiżowej konkurencji, tj. ciągu martwym w kat. Open do 90 kg. Czyli seniorów, bez podziału na kategorii wiekowe. I wyszarpał brąz!

Wychowawca mistrzów

Trener Rożnowski wychował dotychczas siedmiu mistrzów świata i dziewięciu mistrzów Europy. Mistrzów Polski nie sposób zliczyć. Na arenie międzynarodowej startuje nieprzerwanie od ponad 35 lat. Zdobył w sumie 79 mistrzowskich medali. Te niesamowite osiągnięcia naszego siłacza na pomostach Polski, Europy i świata, nie przeszły bez echa.

Na ratunek Niemcom

„Upomniał” się o niego klub z Niemiec, w którym startował wraz ze swoimi synami przez wiele lat. Zarząd klubu ze Stuttgartu zaproponował „Herkulesowi” współpracę. Będzie w tym klubie trenerem – koordynatorem, z licencją trenerską uprawniającą do udziału w niemieckiej Bundeslidze. A takiej licencji, po ostatnich burzliwych przemianach, klub ze Stuttgartu obecnie nie posiadał.

– Decyzję podjąłem natychmiast. Chcę temu klubowi pomóc, gdyż znalazł się on w tarapatach po spadku do II ligi. Robię to w dowód wdzięczności, gdyż przez wiele lat tam startowałem. Poznałem nie tylko język niemiecki i tamtejszą kulturę, ale dzięki klubowi i startom w jego barwach, zwiedziłem niemal cały świat. Tego się nie zapomina. Jeśli będzie taka potrzeba, a wszystko na to wskazuje, to pomogę im nawet gratis – informuje Edward Rożnowski.

„Herkules” wyruszył do Stuttgartu w pierwszą sobotę stycznia. Kiedy powróci, tego nie wiadomo, gdyż przed nim ogrom organizacyjnej pracy w Niemczech.

Więcej w „papierowym” wydaniu TYGODNIKA

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze