Przedeptali szlak

W sobotę turyści piesi przecierali szlak na 33. Rajdzie Zimowym po Ziemi Koneckiej. Z zimą nic to wspólnego nie miało, jednak zabawa była fajna. Będzie co wspominać.

Uczestnicy po cichu liczyli, że jednak na niejako jubileuszowy, bo 33 Rajd Zimowy, pogoda sypnie śniegiem. Niestety, rajd zimowy był jedynie zimowym z nazwy. Bo nawet temperatura skoczyła wyżej zera.

Spotkanie w biurze

Tradycyjnie uczestnicy rajdu spotkali się w biurze PTTK na weryfikacji. Dopisali niemalże w komplecie, niektórzy decyzję przyłączenia się do rajdu podjęli rano w dniu imprezy. Wśród piechurów znaleźli się mieszkańcy Końskich, Kielc, Opoczna, Skarżyska-Kam. a nawet Gielniowa, Oblęgorka czy Warszawy. Bardzo nas ucieszył udział Szkolnego Klubu Turystycznego „Wędrowiec” ze Szkoły Podstawowej w Bliżynie, który wystawił 25-osobową reprezentację pod opieką Grzegorza Jędrzejczyka. I nim wyruszyli na trasę, pamiątkowe znaczki button, opisy trasy i porcje kiełbaski wydawały uczestnikom Anna Ziółkowska i Sylwia Zielińska, a przygotowali je Jola i Bartosz Weber.

W drogę

Imprezę otworzył Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału PTTK. Natomiast o trasie rajdu opowiedziała Magda Weber, sekretarz Klubu Turystyki Aktywnej PTTK PASAT. W 33 rajdzie piechurzy wędrowali z Końskich w kierunku na Modliszewice i dalej przez Proćwin, Kornicę do Baryczy. Tam przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym czekało na nas ognisko przygotowane przez kierownika biura PTTK – Zbigniewa Gontka. Nad ogniskiem skwierczały smażone kiełbaski, a i ludziom ciepło pomagało, bo aura jednak nikogo nie rozpieszczała.

W zanadrzu XXI marsz na 25 km

Mimo to, podczas podsumowania reprezentanci grup zorganizowanych odebrali pamiątkowe dyplomy, przy banerze wykonywano też zdjęcia i sprawdzano czy dopisało szczęście w losowaniu upominków. Okazało się, że w 33. Rajdzie Zimowym uczestniczyło 120 piechurów. Tradycja tego rajdu przyciąga coraz więcej piechurów. Mamy nadzieję, że też gromadnie będzie na XXI Zimowym Marszu na 25 km, na który zapraszamy już dziś serdecznie zapraszamy!

MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze