Krajowa Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa działa

Mieszkańcy powiatu koneckiego dość często korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W wielu za pośrednictwem mapy likwidowano miejsca spożywania alkoholu, ograniczano prędkość samochodów.

Policjanci stworzyli narzędzie, które pozwala na przedstawienie i zidentyfikowanie popełniających różne przestępstwa. W założeniu Mapa Zagrożeń ma niejako czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu. W praktyce Mapa jest narzędziem do komunikowania się ludzi ze stróżami prawa – informuje sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów.

Za szybko ?

Wielu ludzi zwracało uwagę na newralgiczne punkty. Informują, że regularnie mkną samochody z nadmierną prędkością. I choć żaden z mieszkańców nie posiada fotoradaru czy innego miernika prędkości, wszyscy apelują o dyscyplinowanie kierowców. Okazuje, że niekiedy powiadomienia o dużej szybkości są nieco przesadzone. Niemniej policjanci zatrzymują piratów.

Telefony alarmowe wciąż działają

Jak informują policjanci Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa m.in. umożliwia dodawanie opisu zagrożenia. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami i informowanie o rzeczywistych zagrożeniach. Dodać należy, że umieszczenie opisu sytuacji w mapie nie powoduje błyskawicznej interwencji policji. Do pilnych wezwań należy korzystać z telefonów alarmowych 112 i 997.

MARIAN KLUSEK

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze