GOV.PL – Powiat Konecki pierwszy w Polsce

Powiat konecki jako pierwszy w Polsce znalazł się w projekcie pilotażowym ministra cyfryzacji. Dzięki temu, prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia br., zostanie uruchomiony nowy serwis informacyjny naszego powiatu.

W sierpniu ubiegłego roku Powiat Konecki zainicjował współpracę z Markiem Zagórskim, ministrem cyfryzacji. Teraz podczas roboczego spotkania nasz powiat, jako pierwszy w Polsce, otrzymał ofertę udziału w projekcie rozwoju portalu informacyjnego GOV.PL.

Spotkanie robocze

Spotkanie odbyło się w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji. Uczestnicy spotkania rozmawiali o szczegółach współpracy z zespołem współpracowników ministra na czele z Michałem Przymusińskim, wicedyrektorem Departamentu Usług Cyfrowych. Serwis GOV.PL to największy portal informacyjny administracji, który jest wzorcowym rozwiązaniem ułatwiającym komunikację elektroniczną urzędów z mieszkańcami.

Uzgodnili zasady współpracy

Rozmówcy uzgodnili zasady współpracy. Przedstawili uwarunkowania prawne i organizacyjne samorządu powiatowego oraz aktualnie wykorzystywane przez powiat systemy informacyjne. To duży krok w drodze do tego, aby mieszkaniec, wchodząc na serwis informacyjny powiatu w ramach rozwiązania GOV.PL, otrzymywał prostą i łatwo dostępną informację. Między innymi o tym, czym aktualnie zajmuje się samorząd powiatowy i jego jednostki, dowiadywał się na temat zagrożeń kryzysowych. A w niedalekiej przyszłości mógł za pośrednictwem serwisu załatwiać sprawy przez Internet.

Nowy serwis i usługi

Powiat Konecki będzie odgrywał również wiodącą rolę w kształtowaniu standardu komunikacji między samorządem a mieszkańcem w Polsce. Standard ten zostanie zaproponowany przez Ministerstwo Cyfryzacji innym jednostkom samorządowym. Rezultaty projektu będą też promowane przez Ministerstwo w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej.

Nowy serwis informacyjny powiatu koneckiego zostanie uruchomiony prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia br.

Dariusz Kosma

Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze