Pieniądze dla szkół branżowych

Uczniowie szkół branżowych skorzystają z ośmiu projektów unijnych, które uzyskały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Do szkół technicznych w Stąporkowie i w Końskich trafi w tym roku prawie 700 tysięcy złotych.

 16 stycznia 2020 roku Andrzej Bętkowski, marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Renata Janik wicemarszałek podpisali uroczyście umowę na unijne dofinansowanie projektu dla dwóch placówek kształcenia zawodowego, działających w powiecie koneckim. Fundusze dla szkół ze Stąporkowa i Końskich pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

Dodatkowe kształcenie

Młodzież będzie uczestniczyć w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, specjalistycznych kursach zawodowych, a część uczniów weźmie udział w płatnych stażach u pracodawców. Szkoły wzbogacą się o nowoczesne wyposażenie pracowni zawodowych i warsztatów. Uczniowie pójdą także na staże do firm, gdzie zdobędą doświadczenie i szansę na pracę.

Pod koniec 2020 roku

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach, projekt dla szkół ze Stąporkowa i Końskich ruszy w listopadzie tego roku. Będzie go realizowało Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości z Końskich, kierowane przez Marka Mikę. Skorzysta 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie z kierunków logistyk, informatyk i handlowiec oraz 20 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Końskich z kierunku informatyk. Uczniom zaplanowano zajęcia dodatkowe z matematyki, języka angielskiego oraz kursy informatyczne. Wszyscy odbędą staże zawodowe, w firmach branż zbieżnych z profilami kształcenia w poszczególnych placówkach.

Wyposażanie pracowni

W Stąporkowie za pieniądze unijne zostaną doposażone pracownie dla handlowców, logistyków i informatyków. W Końskich nowy sprzęt trafi do pracowni informatycznej, jak choćby drukarki 3D, zestawy komputerów i tablica multimedialna. Projekt unijny ruszy w listopadzie 2020 roku. Obejmie 100 uczniów. Kolejny konkurs na dofinansowanie projektów, wspierających szkoły branżowe naszego regionu, Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego ogłosi w kwietniu 2020 r.       Opr. MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze