Jej pasją jest rozwiązywanie krzyżówek

Mają swoje święta 21 i 22 stycznia. W rodzinach to instytucja. Bez nich trudno sobie wyobrazić wychowanie dzieci. O kim mowa? O babciach i dziadkach.

W związku z przypadającym 21 stycznia Dniem Babci, odwiedziliśmy jedną z nich. Pani Zofia Kołodziejczyk ma 82 lata. Mieszka w Stanowiskach w gminie Smyków. Wychowała trzech synów. Doczekała siedmiu wnuków i czterech prawnuków.

Tysiące haseł

Mimo słusznego wieku, pani Zofia jest zarówno w dobrej formie psychicznej, jak i fizycznej. W okolicy, a zapewne nie tylko, nie ma sobie równych w rozwiązywaniu krzyżówek. Od wielu lat są jej pasją i sposobem na utrzymanie sprawności umysłu. Dla pani Zosi nie ma krzyżówki nie do rozwiązania. W swoim życiu rozwiązała ich tysiące. Są to zarówno te umieszczane w czasopismach i łamigłówkach krzyżówkowych, jak również krzyżówki, które można spotkać w różnych gazetach.

„Ja tylko ćwiczę pamięć”

Pani Zofia zakłada okulary i w mig potrafi uporać się z każdą krzyżówką. Na zadane pytanie, dlaczego nie wysyła rozwiązanych haseł, babcia odpowiada: „Ja tylko ćwiczę pamięć”.

Zna polityków

Nic więc dziwnego, że Zofia Kołodziejczyk ma super pamięć. Interesuje się życiem politycznym i religijnym. Zna polityków, potrafi wymienić wszystkich biskupów w diecezjach, proboszczów diecezji kieleckiej. Na bieżąco interesuje się życiem politycznym i kościelnym naszego kraju. Pani Zosia mówi, że rozwiązywanie krzyżówek ćwiczy jej pamięć i jest sposobem na zdrowe spędzanie czasu. Życzymy jej jeszcze wielu rozwiązanych krzyżówek i dużo zdrowia.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze