Pozwól klientowi znaleźć się od razu. Bądź w czołówce wyników Google!

Wygoda, do jakiej przyzwyczaiły nas nowoczesne środki komunikacji, sprawiła, że z reguły nie zaprzątamy sobie głowy zbyt wnikliwym przeglądaniem zasobów sieci, choć nie stanowiłoby to przecież wielkiej fatygi. Ten fakt ma ogromne znaczenie w kontekście promocji – wygrywa ten, kto zdoła w odpowiedni sposób i natychmiast dotrzeć do tych odbiorców, którzy w danym momencie wykazują zainteresowanie określonym zagadnieniem. Jak to zrobić?

Zdobądź zainteresowanie nawet tych, którzy nie ufają reklamom

Wielka skuteczność, jaką charakteryzuje się pozycjonowanie stron www, wynika z co najmniej dwóch aspektów. Jednym z nich jest oczywiście znakomita precyzja tak kierowanego przekazu, co przekłada się na wysoką efektywność prowadzonych działań. Najważniejsza rewolucja, jaką przyniósł ze sobą powszechny dostęp do internetu, polega na przełamaniu jednokierunkowości masowej komunikacji. Wykorzystując aktywność samych jego użytkowników, nie musimy głowić się nad tym, gdzie umieścić informację o proponowanych przez nas usługach, aby podnieć procent tych jej odbiorców, którzy potencjalnie mogą być nią zainteresowani. Docieraj wyłącznie do takich i to dokładnie w tym momencie, gdy to oni sam to zainteresowanie wykazują, czego dowodzi fakt wprowadzenia zapytania.

Drugim istotnym elementem jest to, że organiczne wyniki wyszukiwania Google, nie będąc reklamami, nie budzą takiej jak one rezerwy. W rezultacie już od wielu lat wysokie miejsce na ich liście stanowi gwarancję nie tylko wysokiego ruchu, ale i wysokiego poziomu sprzedaży. Zachowanie większości użytkowników sieci jest bowiem niezmienne od lat: mało kto otwiera wiele wyników, jeśli pierwszy okazuje się odpowiadać zapytaniu. Naszym zadaniem jest więc podniesienie prawdopodobieństwa, by ten jeden prowadził właśnie do naszej strony. Sprawa jest prosta – musisz być jak najwyżej!

Pozycjonowanie stron www wymaga dziś czasu. Nie zwlekaj!

Jak wskazuje doświadczenie specjalistów z firmy ESEO, nawet dla zupełnie nowej strony, przy umiejętnej budowie bazy odpowiednio silnych linków, da się stosunkowo szybko zdobyć dobre pozycje. Nigdy jednak nie stanie się to w okamgnieniu! Czasy, gdy można było to osiągnąć po prostu pozyskując masowo dowolne linki odeszły już w przeszłość. Obecnie to bardzo skuteczny sposób – ale na otrzymanie karnego filtra lub bana. Nie ryzykuj działań amatorów!

Wszystko zależy od fraz, na jakie zamierzmy się pozycjonować. W przypadku łatwych pierwsza dziesiątka jest w naszym zasięgu nawet w perspektywie trzech miesięcy, za to najtrudniejsze mogą wymagać nawet roku prac. Ponadto konkurencyjność wielu słów kluczowych rośnie wraz z upływem czasu. Nie warto więc zwlekać, jeśli zależy nam na tym, by zminimalizować koszty, jakie dzielą nas od uzyskania znakomitego narzędzia sprzedażowego w postaci wysoko wypozycjonowanej strony. Wielkie znaczenie ma też rzecz jasna odpowiednia strategia – m.in. dlatego w dziedzinie tej tak ważne jest doświadczenie. Odpowiedni dobór fraz pozwoli znacznie skrócić okres oczekiwania na moment, w którym zaczniemy docierać do szerszego grona zdecydowanych na zakupy internautów.

(Materiał partnerski)

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze