Kasa na DDOM-y

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował w minionym tygodniu o uruchomieniu kolejnych 7,5 mln zł na zakładanie Dziennych Domów Opieki Medycznej.

DDOM to miejsca przeznaczone dla osób niesamodzielnych, w szczególności po 65 roku życia. Opieką w tego typu placówkach mogą być objęte osoby, które nie potrzebują całodobowej opieki szpitalnej, a muszą poddawać się okresowym zabiegom, korzystać z rehabilitacji, czy diagnostyki.

DDOM w każdym powiecie

Do tej pory w naszym regionie z funduszy unijnych powstało już pięć DDOM-ów: w powiatach włoszczowskim, buskim, staszowskim, opatowskim i w Kielcach. Cel ogłoszonego właśnie konkursu na dofinansowanie projektów, przewidujących zakładanie DDOM-ów, jest taki, by w każdym powiecie regionu działała podobna placówka.

Szeroka pomoc

Pacjenci, korzystający z usług Dziennego Domu Opieki Medycznej mogą tam przebywać przez cały dzień i korzystać z indywidualnie dobranej pomocy np. rehabilitanta, pielęgniarki, psychologa, fizjoterapeuty, czy dietetyka.

Regulamin konkursu jest już dostępny na stronie rpo-swietokrzyskie.pl, a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 24 lutego do 13 marca br.

DAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze