Wokalne debiuty w koneckim Domu Kultury [zdjęcia]

Najmłodsi wykonawcy mieli zaledwie po sześć lat. Niektórzy mieli tremę, inni na scenę wkraczali z wielką odwagą. To był debiut wokalistów z grupy Dominiki Wróbel, a ich występ odbył się w miniony czwartek w koneckim domu kultury.

W czwartkowy wieczór sala „Egipcjanki” licznie wypełniła się publicznością. Wszyscy przyszli na debiutancki koncert wokalistów z grupy, którą w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich prowadzi Dominika Wróbel. Zabrzmiały piękne świąteczne piosenki.

Świetny pedagog

Dominika Wróbel to nie tylko znakomita wokalistka, która występuje ze swoim zespołem. Prezentuje się również kameralnie z akompaniamentem męża, gitarzysty Marcina Wróbla. To także świetny pedagog, który ma bardzo dobry kontakt z uczniami. O tym świadczy lista chętnych do uczestnictwa w jej wokalnych zajęciach. W tym roku Dominika postanowiła po raz pierwszy pochwalić się efektami pracy z dziećmi i młodzieżą. Wraz z Miejsko-Gminnym Domem Kultury zaprosiła publiczność na zimowy koncert.

Debiuty młodych wokalistów

Niektórzy mieli tremę, inni na scenę wkraczali z wielką odwagą. Wszyscy zaśpiewali pięknie. Niezależnie od wieku, czy konfiguracji, w jakich występowali. A po raz pierwszy wystąpili wspólnie przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

Piosenki klimatyczne

Na scenie zabrzmiały klimatyczne piosenki świąteczne i zimowe, w których nie zabrakło choinek, bałwanków, śniegu, sanek, dzwoneczków, rodzinnych spotkań, prezentów. Większość z utworów dobranych przez Dominikę Wróbel była żywiołowa, dynamiczna i rytmiczna. Stąd też piosenkom towarzyszyły oklaski publiczności nie tylko po, ale także w trakcie śpiewania. Warto też dodać, że wszyscy wykonawcy byli odświętnie ubrani. Np. dwóch chłopców Eryk i Adrian, którzy towarzyszyli starszej siostrze Emilii Mazur mieli stosownie do charakteru piosenki góralskie elementy stroju.

Najmłodsi wykonawcy mieli zaledwie po sześć lat i kilkumiesięczną pracę pod opieką Dominiki Wróbel. Innych, starszych nastolatków, konecka publiczność już zna z wcześniejszych występów.

Wystąpili

Na scenie „Egipcjanki” zaśpiewali: Oliwia Słowińska, Nikola Hanc, Lila Pietrzak, Zuzanna Wojcierowska, Wojciech Dytman, Klaudia Makuch, Kamil Szmeiduch, Nina Sypniewska, Amelia Majchrzak, Maja Słowik, Pola Grzegorczyk, Agnieszka Burtan, Katarzyna Ocetek, Maja Kamoda, Milena Piwowarczyk, Adrianna Kwiatkowska, Oliwier Kacprzak, Weronika Kaniowska, Lena Serek, Daria Serek, Hanna Ziomek i Emilia Mazur.

Na koniec koncertu zabrzmiała wspólna piosenka pod tytułem „Święta to czas niespodzianek”. Dominika Wróbel podziękowała wykonawcom i ich rodzicom. Koncert prowadziła Urszula Nowicka.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: MGDK Końskie

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze