„Herbatka dla Babci i Dziadka” w smykowskim przedszkolu [zdjęcia]

W miniony piątek, 24 stycznia w Przedszkolu w Smykowie odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. Oprócz montażu słowno-muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne. Wspólnie z Dorotą Kołodziejczyk, dyrektor placówki, nauczycielami oraz pracownikami przedszkola dzieci dziękowały za dobre serce, miłość, opiekę oraz za rozpieszczanie. Swoją wdzięczność wyraziły w programie artystycznym pt: „Herbatka dla Babci i Dziadka”.

Serdeczne życzenia

Dyrektor skierowała życzenia dla najważniejszych gości tego wydarzenia czyli babć i dziadków.

– Z okazji waszego święta, życzę aby takich chwil, jak ta, było bardzo wiele. Niech ciepła, radości i miłości nigdy nie zabraknie. Te małe i nieco większe skarby radują serca postawą i zachowaniem. Zawsze czujcie się kochani i potrzebni – zwróciła się do seniorów.

Dyrektor podziękowała również, że tego dnia duża liczba babć i dziadków zgromadziła się w przedszkolu (około 170 osób!), aby świętować Dzień Babci i Dziadka razem ze swoimi wnukami.

Z przejęciem odtwarzały role

W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Przedszkolaki obdarowały swoich dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej.

Scenka z Babcią i Dziadkiem

Podczas swoich prezentacji dzieci w humorystyczny sposób zaprezentowały scenkę z babcią i dziadkiem, podczas której babcia przyrządzała dla dziadka obiad, a dziadek niestety nie miał czasu zjeść. W efekcie końcowym „zupa wyparowała”. Rolę babci i dziadka odegrały najstarsze przedszkolaki: Gabriela Jarek i Bartosz Opala.

Gromkie „Sto lat!”

Nie zabrakło ciepłych wierszyków, piosenek i tańców, gromkiego „Sto lat” oraz upominków. Wszystkie przedszkolaki spisały się znakomicie wywołując co chwila aplauz, uśmiech i podziw. Po przedstawieniu Pani dyrektor pogratulowała dziadkom tak zdolnych wnuków.

– Dziękuję dzieciom za cudowne chwile, trud, cierpliwość, które dzieci musiały włożyć przygotowując się do tego widowiska. Wyrazy wdzięczności kieruję również do wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia tego widowiska – mówiła dyrektor Dorota Kołodziejczyk.

Zdrowa potrawa i laurka

Po przedstawieniu rozstrzygnięte zostały dwa konkursy, które zostały zorganizowane z racji obchodów święta Babci i Dziadka: „Najzdrowsza potrawa z Babcią i Dziadkiem” oraz „Laurka dla Babci i Dziadka”.

Oto wyniki konkursu na „Zdrową potrawę z Babcią i Dziadkiem”:

1 miejsce – Karol Szymkiewicz z babcią

2 miejsce – Kacper Mytkowski z babcią

3 miejsce – Aleksander Bartosik z babcią

Laureatami konkursu na „Laurkę z okazji Dnia Babci i Dziadka” byli:

1 miejsce – Nikodem Lachowski, Bartosz Opala

2 miejsce – Gabriela Jarek, Aleksander Łosiak

3 miejsce – Aleksander Bartosik, Zuzanna Hamera

Łącznie w dwóch konkursach wzięło udział 45 dzieci z rodzinami. Konkurs został rozstrzygnięty przed główną uroczystością, a dyplomy i nagrody zostały rozdane podczas uroczystości. Wygrani otrzymali dyplomy oraz upominki. Sponsorem nagród była Rada Rodziców Przedszkola w Smykowie oraz jeden z dziadków przedszkolaków.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Program artystyczny pt: „Herbatka dla Babci i Dziadka” przygotowali nauczyciele, opiekunowie i rodzice, pod głównym przewodnictwem Pauliny Paluch, Sylwii Pałgan oraz Sylwii Dulewicz.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: Przedszkole w Smykowie, Gmina Smyków

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze