Podsumowanie rocznej działalności Koła PZW w Niekłaniu [zdjęcia]

W niedzielę o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Niekłaniu Wielkim odbyło się pierwsze po reaktywacji spotkanie PZW Koła Niekłań.

Celem zebrania się zarządu Koła w składzie: prezes Eugeniusz Warszawski, sekretarz Kuba Rurarz, skarbnik Wojciech Kowalczyk, kapitan sportowy Andrzej Rybicki, gospodarz Leszek Domagała, rzecznik dyscyplinarny Bartłomiej Śliwiński i 35 jego członków, było podsumowanie rocznej działalności PZW Koło Niekłań. Spotkanie prowadził Marek Ogonowski.

Na zebraniu obecni byli też Maciej Pokusa, radny Rady Miejskiej oraz Krzysztof Sroka, sołtys Niekłania Wielkiego, którzy także wspierają działalność Koła. Przybył też przedstawiciel z kieleckiego okręgu PZW Grzegorz Gonciarz.

To udało się zrealizować

Posprzątano cały teren wokół stawu, wywieziono śmieci, postawiona została tablica na ogłoszenia i zamontowano kosze na śmieci. Zostały zorganizowane zawody dla miłośników wędkarstwa. I tak konkurowano o Puchar Mistrza Koła, później o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Kołodzieja.

Zorganizowano też Nocne Zawody na drapieżnika. Odbyły się także zawody dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, wystartowało w nich aż czterdzieścioro zawodników. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomem, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Ostatnią zorganizowaną rywalizacją nad stawem w Niekłaniu, były zawody na zakończenie sezonu. Członkowie Koła uczestniczyli również aktywnie w festynie w Niekłaniu, na którym mieli swoje stoisko. Jak mówi prezes Eugeniusz Warszawski, nie udałoby się tego wszystkiego zrealizować, gdyby nie pomoc burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej, przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Kołodzieja oraz radnego Miejskiego Macieja Pokusy.

Założenia na kolejny rok

Wśród planów na kolejny rok znalazła się m.in. organizacja cyklicznych zawodów wędkarskich. Zaplanowano wycieczkę do źródeł rzeki Czarnej dla dzieci. Planowane jest także postawienie ławek na terenie wokół stawu oraz coroczne sprzątanie.

Specjalna oferta dla młodzieży

Dla młodzieży do lat 16 nowo wstępującej do PZW jest specjalny program „Supertanie wędkowanie”. Wystarczy zgłosić się do najbliższego Koła PZW, zapoznać się z zasadami wędkowania i zdać egzamin. Składka członkowska obowiązująca na podstawie tej promocji to tylko 25 zł rocznie. Natomiast wpisowe, opłata egzaminacyjna oraz legitymacja członkowska są bez opłat. Z tej promocji można skorzystać do 30 września br.

Justyna Kołodziejczyk

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze