V Stąporkowski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Dziecinie”

W sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie odbył się V Stąporkowski Konkursu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Dziecinie”.

 Sala widowiskowa MGDKiS w Stąporkowie była w piątek 24 stycznia br., wypełniona jak nigdy. Konkurs „Śpiewajmy Dziecinie” przyszli oglądać i podziwiać, rodzice i opiekunowie wokalistów. Poprzedniego dnia jurorzy wysłuchali ponad trzydziestu wykonań nastrojowych utworów nawiązujących do Bożego Narodzenia i okresu świątecznego.

Komisja konkursowa w składzie: Grzegorz Michta – przewodniczący, Adam Młodawski – sekretarz, Bartłomiej Zieliński, postanowiła przyznać następujące miejsca. W kategorii przedszkola i klasy „0” wyróżnienie otrzymała Hanna Młodawska. Pierwsze miejsce zdobyła Maria Boruń, drugie – Hana Olczyk, a trzecie Nikola Gnat. W kategorii klas I-III szkół podstawowych przyznano dwa wyróżnienia dla: Mai Salaty i Hanny Toporek. Pierwsze miejsce zdobyła Nadia Ogonowska, drugie Maria Abramowicz, a trzecie Aleksandra Połeć. W najstarszej grupie klas IV-VIII szkół podstawowych wyróżnienia przypadły w udziale: zespołowi wokalno-insrumentalnemu z PSP w Krasnej, Szkolnym Nutkom (nagroda specjalna) oraz Marcelowi Młynarczykowi, Karolinie Kołodziej i Klaudii Ratajskiej. Główna nagrodę w tej kategorii zdobył Wojciech Misiowiec. Drugie miejsce wyśpiewała Natalia Boruń, a trzecie Lena Zawadzka.

Katarzyna Sorn, dyrektor domu kultury powiedziała nam, że szczególne podziękowania należą się nie tylko wykonawcom, ale również ich opiekunom wokalistów. Znaczące jest to, że już po raz piąty nasz konkurs elektryzuje i przyciąga wielu wokalistów, którzy na tę okoliczność przygotowują swoje utwory, kolędy, pastorałki. Wielkie brawa!     MARIAN KLUSEK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze