Ekologiczne porządki w mieszkaniu? Zobacz, jak je przeprowadzić!

W czasach zdominowanych przez chemię i konserwanty należy robić co w naszej mocy, aby unikać kontaktu ze szkodliwymi substancjami. Doskonałe pole do popisu w tym zakresie daje nam sprzątanie. Czy domowe porządki wykonywane przy użyciu ekologicznych środków czystości przyniosą równie dobre efekty, jak sprzątanie chemią? Odpowiedź na to oraz na inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

Sprzątaj na błysk, stosując ekologiczne środki czystości

W głębi duszy każdy z nas chciałby żyć w zgodzie z naturą. Wbrew pozorom dbanie o środowisko jest prostsze, niż wielu osobom się wydaje! Oszczędzanie wody i energii czy segregacja odpadów to tylko wybrane zachowania, jakie warto wdrożyć w życie. Innym jest zmiana przyzwyczajeń, dotyczących przeprowadzania domowych porządków. Zamiast stosowania chemicznych detergentów, zawierających w składzie niebezpieczne związki, lepiej jest sięgnąć po produkty pochodzenia naturalnego. Jeszcze kilka lat temu ich zakup wiązał się z dużym wydatkiem. Dziś ekologiczne środki czystości są ogólnie dostępne. Mało tego – ich ceny można porównać do tych, jakie trzeba zapłacić za detergenty zawierające chemię, sztuczne barwniki i drażniące konserwanty.

Zaopatrując się w naturalne produkty do czyszczenia, można też liczyć na ich dużą różnorodność. Wystarczy odwiedzić internetową farmę zdrowia ORGANIC24 aby przekonać się, że wybór ekologicznych środków czystości jest naprawdę pokaźny. Naturalne płyny do prania, BIO mleczka do mycia łazienki, żele do WC i spraye do kuchni to zaledwie część oferty, stworzonej z myślą o osobach, które chcą stosować bezpieczne preparaty. Z ich pomocą można przeprowadzić zarówno gruntowne porządki, jak też powierzchowne sprzątanie, wykonywane w pośpiechu tuż przed przybyciem gości.

Ekologicznie nie znaczy gorzej! Porządki bez chemii są możliwe

Pojawia się pytanie: skoro w składzie ekologicznych środków do sprzątania nie ma sztucznych substancji myjących, czy są one skuteczne? Aby udzielić na nie odpowiedzi, należy bliżej przyjrzeć się składom omawianych produktów. Większość z nich zawiera kwasy pochodzenia naturalnego o działaniu, zbliżonym do chemicznych substancji myjących. Ponadto kryją się w nich ekstrakty ziołowe i naturalne olejki eteryczne. Mimo braku zawartości chloru, formaldehydu czy wybielaczy, środki te perfekcyjnie radzą sobie z brudem różnego pochodzenia. W sklepie ORGANIC24 można znaleźć ekologiczne płyny do usuwania kamienia, osadów z mydła i innych zabrudzeń. Zobacz, co ciekawego przygotowała dla Ciebie farma zdrowia i zaopatrz się w środki, przy pomocy których skutecznie uporasz się z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

(Materiał partnerski)

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze