KSSPR Końskie po dramatycznej końcówce wygrywa w Warszawie

W 12 kolejce inaugurującej rundę rewanżową w grupie C pierwszej ligi, szczypiorniści KSSPR Końskie pokonali w Warszawie tamtejszy AZS UW.

Sobotni mecz był bardzo zacięty. Obie drużyny zagrały nerwowo i popełniały sporo błędów.

Końcówka spotkania była bardzo dramatyczna. W 59 minucie gospodarze prowadzili 28:27. Do remisu szybko doprowadził Przemysław Matyjasik. Chwilę później jeden z graczy AZS UW popełnił faul w ataku.

Nasza ekipa długo rozgrywała pikę, a sędziowie już zasygnalizowali grę pasywną. Niebawem piłka dotarła na lewe skrzydło do Matyjasika, który zdobył gola na 29:28.

Trener gospodarzy Piotr Obrusiewicz wziął czas. Miejscowym pozostało 14 sekund na doprowadzenie do remisu. Do tego nie dopuścili twardą grą w obronie podopieczni Michała Przybylskiego. Po czasie gospodarze mieli jeszcze rzut wolny z 9 metra, ale pika trafiła w mur rąk obrońców koneckich i to nasza drużyna cieszyła się z jednobramkowego zwycięstwa.

AZS UW Warszawa – KSSPR Końskie 28:29 (16:16)

KSSPR: Kamil Buchcic – Bartosz Woś 7, Przemysław Matyjasik 7 (karne 2), Ernest Pilarski 5, Dawid Maleszak 4, Tomasz Napierała 3 (2), Artur Rurarz 2, Łukasz Telka 1, Krzysztof Słonicki. Kary 12 minut. Karne 4/6.

Więcej w „papierowym” wydaniu TYGODNIKA.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze