Zagrali o złoty krążek

Grupa inicjatywna hokeja na lodzie Sokoły Końskie zorganizowała w minioną niedzielę turniej dzikich drużyn „O złoty krążek”. Główne trofeum zdobyły Maria Mosiołek i Martyna Rawska.

W minioną niedzielę od godz. 9.00 lodowiskiem przy ul. Południowej w Końskich zawładnęli amatorzy hokeja na lodzie, choć nie tylko. Przybyli także zawodnicy hokejowych drużyn.

– To taki nasz pomysł, aby nawiązywać tutaj do tradycji hokejowej. Planujemy co roku zapraszać do współpracy kolejnych zawodników, żeby hokej zaszczepić w Końskich. Zapraszamy młodzież szkolną, jak też chętnych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu – w imieniu organizatorów mówi Andrzej Ślifierz.

Wiek nie grał roli

Jak mówi Andrzej Ślifierz, wiek nie grał w zawodach żadnej roli, a rywalizacja była spora.

– Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zawodników nie tylko z Końskich, ale także z całego województwa. Zawodników było ponad 40. To gracze dzikich drużyn, czyli amatorzy, którzy po raz pierwszy dzisiaj spotkali się na lodowisku w Końskich. Jak widać poszło nieźle, pierwsze koty za płoty. Do tego mamy zawodników Piranii ze Skarżyska-Kam., Radomia i Kielc no i my, seniorzy, czyli wiek 30 plus, wszyscy jesteśmy zadowoleni. Taki piknik organizujemy corocznie, jednak w tym roku drużyny po raz pierwszy grały o złoty krążek – dodaje Andrzej Ślifierz.

Obowiązywał system kanadyjski

Obowiązywał system kanadyjski, czyli grało trzech zawodników w polu i bramkarz. Rozegrano cztery spotkania. W tym ostatnim zmierzyły się drużyny mieszane. Po zakończeniu tego turnieju odbył turniej rzutów karnych, w których pierwsze miejsce ex aequo zajęły Maria Mosiołek i Martyna Rawska. One też otrzymały główne trofeum turnieju – złoty krążek. Ponadto każdy uczestnik dostał ciepły posiłek, kawę, a na końcu pamiątkowy dyplom.

Do zobaczenia za rok!

Wyniki

Dziewczyny – I Dzika Drużyna 3:0

Dziewczyny: Andrzej Ślifierz – Maria Mosiołek 2 bramki, Martyna Rawska 1, Aleksandra Drogosz.

I DD: Krzysztof Szykuła – Bartosz Żak, Michał Królikowski, Jeremiasz Kozubski.

Piranie – Sokoły 2:3

Piranie: Krzysztof Szykuła – Dariusz Mosiołek 1, Paweł Mazur 1, Damian Szykuła.

Sokoły: Andrzej Ślifierz – Tomasz Szadkowski, Wojciech Nowek 2, Leszek Kołodziejczyk 1.II Dzika Drużyna – III Dzika Drużyna 0:1

II DD: Andrzej Ślifierz – Bartosz Żak, Jeremiasz Kozubski, Kordian Derlatka.

III DD: Krzysztof Szykuła – Daniel Bączek 1, Oskar Mastalerz, Kacper Boćkowski.

Czerwoni – Biali 3:4

Czerwoni: Andrzej Ślifierz – Wojciech Nowek 1 (Leszek Kołodziejczyk 1), Maria Moisołek, Damian Szykuła (Oskar Bączek 1).

Biali: Krzysztof Szykuła – Martyna Rawska 1, Aleksandra Drogosz, Dariusz Mosiołek 3.

Dariusz Kosma

Fot. Dariusz Sapieja

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze