Radoszyce nie przestają pomagać Wiesławowi Wydrze [zdjęcia]

Kolejny raz Radoszyce zagrały dla Wiesława Wydry. Tym razem pieniądze dla chorego mieszkańca miasta zbierane były podczas niedzielnego turnieju piłki nożnej.

Przypomnijmy, że 52-latek cierpi na złośliwy nowotwór mózgu. Terapia jest bardzo kosztowna. Rodziny mieszkańca Radoszyc na nią nie stać. Z pomocą przyszli znajomi i rodzina. W akcję zaangażowały się władze Radoszyc, stowarzyszenia i wielu mieszkańców tej gminy.

Druga z rzędu

2 lutego w Radoszycach odbył się turniej siatkówki i marsz nordic walking. Harcerze zbierali pieniądze do puszek pod kościołami w Radoszycach i Wilczkowicach (więcej TUTAJ).

Tydzień później władze miasta i MKS Partyzant Radoszyce zorganizowali kwestę podczas turnieju halowej piłki nożnej.

– Swoje stoiska z pysznościami przygotowały: Koło Gospodyń Wiejskich Kokosanki z Mularzowa i Koło Gospodyń Wiejskich Kapałów – Radoska. Zebraliśmy 3.754,10 zł, więc kwota jaką przeznaczymy dla Wiesia ciągle rośnie. A przed nami oczywiście cykl innych wydarzeń, o których będziemy na bieżąco informować. Kochani, bawmy się i pomagajmy, wesprzyjmy Wiesia, pokażmy mu, że trzymamy kciuki za pomyślność w leczeniu! – apeluje Michał Pękala, burmistrz Radoszyc.

W sumie, podczas dwóch sportowych weekendów, organizatorzy zebrali ponad 35.000 zł.

Wszystkie akcje koordynuje Stowarzyszenie na rzecz Wiesława Wydry.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: Michał Pękala

Poprzedni artykułZimowy marsz w wiosennej oprawie
Następny artykułTOP emerytury

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Mimo różnych zakazów, złodzieje pracują bez wytchnienia. Policja odnotowuje nieco mniej złodziejskich wybryków, ale jednak przestępcy zabierają dobra materialne innych ludzi. Mieszkaniec gminy Radoszyce za...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze