Do wojska pójdą z własnej inicjatywy

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona w Końskich, w dniach od 24 lutego do 30 kwietnia 2020 roku.

 Przydatność młodych ludzi na potrzeby wojska będzie oceniana przez Powiatową Komisję Lekarską, która od 24 lutego oczekuje na nich w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich. Komisja zweryfikuje osoby, które są zameldowane na terenie powiatu koneckiego. Nie ma obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej oraz przeszkolenia wojskowego absolwentów szkół wyższych, więc osoby zostaną przeniesione do rezerwy.

 

Kategorie zdrowia

Od 24 lutego 2020 roku, kwalifikacja wojskowa w Końskich oceni jaką kategorię otrzyma poborowy. Kategoria A – zdolny do czynnej służby wojskowej,służby zastępczej z wyjątkiem zawodowej służby wojskowej. Kategoria B – czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej. To znaczy, że obecny stan zdrowia nie pozwala na pełnienie służby, ale poborowy rokuje nadzieję na odzyskanie zdolności do jej pełnienia w okresie do 12 lub 24 miesięcy od dnia badania. Kategoria D – niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, za wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych w terytorialnej służbie wojskowej, Kategoria E – trwale i całkowicie niezdolny(a) do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. Osoba z tą kategorią nie będzie podlegała obowiązkowi wojskowemu.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze