Powiało w domu tlenkiem węgla?

Lokatorce mieszkania przy ul. Polnej w Końskich stwierdziła, że w jej lokalu pojawił się tlenek węgla. Wezwała strażaków. Ci dokładnie sprawdzili pomieszczenia. Tlenku nie wykryli. Zalecili przegląd piecyka.

 Strażacy ratownicy JRG dowodzeni przez asp. sztab. Norberta Trelę o godzinie 18.40 pojawili się przed budynkiem na ul. Polnej w Końskich. Czekała an nich kobieta, która poinformowała ich, że w użytkowanym przez nią mieszkaniu na pierwszym piętrze uruchomił się czujnik tlenku węgla. Niemniej sama czuje się dobrze. Nie potrzebuje pomocy medycznej. Czujnik jest w łaziance gdzie znajdował się gazowy przepływowy ogrzewacz wody.

Tlenku nie było

Strażacy weszli do mieszkania i weryfikowali sytuację opisaną przez lokatorkę. W sprzęcie ochrony dróg oddechowych z miernikiem gazu badali mieszkanie. W mieszkaniu były pootwierane okna. Urządzenie nie wykryło obecności żadnych gazów, w tym tlenku węgla. Strażacy okna pozamykali i uruchomiano przepływowy gazowy ogrzewacz wody. Cały czas s monitorowali atmosferę, a szczególnie czy nie pojawia się tlenek węgla. Urządzenie pomiarowe nie wykazało jego obecności – mówił nam st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckich strażaków PSP.

Skontrolować piecyk i wentylację

Na miejsce przybyli pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy dodatkowo dokonali pomiaru szczelności instalacji gazowej w mieszkaniu. Nim strażacy odjechali, zalecili właścicielce, by nie korzystała z ogrzewacza wody do czasu sprawdzenia go przez osoby uprawnione. Zalecili też kontrolę poprawności działania wentylacji grawitacyjnej.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Mimo różnych zakazów, złodzieje pracują bez wytchnienia. Policja odnotowuje nieco mniej złodziejskich wybryków, ale jednak przestępcy zabierają dobra materialne innych ludzi. Mieszkaniec gminy Radoszyce za...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze