Stypendia premiera i ministra dla naszych najlepszych [ZDJĘCIA]

Siedmioro najlepszych uczniów koneckich szkół średnich otrzymało stypendia fundowane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Dwóm wirtuozom matematyki, stypendia przyznał Minister Edukacji Narodowej.

Na spotkanie w starostwie przybyli uczniowie, ich rodzice, wychowawcy dyrektorzy szkół, Zbigniew Koniusz wojewoda świętokrzyski, oraz gospodarze: Zarząd powiatu koneckiego. Spotkanie prowadził Krzysztof Stachera naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia. Za nieobecnych laureatów stypendia odbierali rodzice.

Realizują marzenia

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podziwiał koneckich mistrzów nauki z różnych dziedzin, którzy w młodym wieku osiągają szczyty. A nauka wymaga od nich wielu wyrzeczeń. Serdecznie im gratulował i dodał, że stypendia, które im wręcza są „na bilet do marzeń”. Potem wojewoda Zbigniew Koniusz wręczał młodym ludziom pisma potwierdzające przyznane stypendia, a starosta listy gratulacyjne. 

Przykładni licealiści

Na mównicy pojawiali się dyrektorzy szkół. Prezentowali osiągnięcia swoich uczniów, którzy zostali uhonorowani stypendiami. Wojciech Jasnos, dyrektor I LO, opowiadał o wybitnie zdolnej uczennicy. Weronika Sapieja z kl.III „a” w klasyfikacji rocznej uzyskała średnią 5,86. Znakomita młoda osoba, przewspaniała uczennica, która dąży do obranego celu, która wie, że tylko zgłębianiem wiedzy może osiągnąć swoje zamierzenia i marzenia zarazem. Beata Salata, dyrektor II LO prezentowała osiągnięcia naukowe Agnieszki Trojanowskiej z klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Wybór klasy o takim profilu wynika z jej zainteresowania, a mimo to pasją jest czytanie książek historycznych, słuchanie muzyki, rysowanie. Hanna Rzepka, dyrektor LO i Technikum w ZSP w Stąporkowie prezentowała swoich uczniów: Karola Kurpia (średnia 5,62) i Dawida Mroza (5,22). Karol jest doskonałym uczniem. Realizuje rozszerzone programy z biologii, chemii i matematyki. Uwielbia język niemiecki, bowiem pragnie studiować medycynę na uniwersytecie w Monachium. Jest członkiem Zespołu „Kielecczyna”, koncertuje w całej Polsce. Wolontariusz. Dawid Mróz, zdolny informatyk. Posiada certyfikaty AUTOCAD. Przygotowuje się do wyjazdu na Kretę.

Zdolni technicy

Beata Salata, dyrektor ZSP 1 mówiła o Arkadiuszu Janusie (5,85), uczniu klasy IV Technikum Informatycznego. Już złożył egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zakresie E.12, montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych oraz egzamin kwalifikacji E.13.-projektowanie lokalnych sieci komputerowcy, administrowanie sieciami. Laureat licznych konkursów różnych stopni. Beata Fidor, dyrektor ZSP 3, „ekonomik”, prezentowała Mateusza Wysokińskiego (5,57), ucznia klasy IV, informatycznej. Posiada certyfikaty Cisco, Base, ECDI jaki realizuje to projektowanie sieci, które są głównym jego zainteresowaniem. Ponadto technologie sieciowe. Wzorowo wykonuje swoje obowiązki, jest niezwykle zmotywowany do zdobywania wiedzy informatycznej, co planuje studiować w przyszłości. Kinga Ostrowska, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich, chwaliła Aleksandrę Rudalską (5,10), uczennicę Niepublicznego Technikum Zawodowego. Kształci się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Chętnie pomaga innym w nauce, bierze udział w różnych konkursach

Stypendyści MEN

I znów przed audytorium w starostwie wystąpiła Beata Salata, dyrektor II LO. Mówiła o doskonałych matematykach, Macieju Dziubie i Mikołaju Grzebieluchu. Są to młodzi ludzie o międzynarodowej sławie. Biorą udział w konkursach w Polsce i poza jej granicami. Zdobywają laury dla naszej ojczyzny. Chyba nie ma takiego konkursu matematycznego, którego by nie wygrali, bądź byli w czołówce. Mikołaj Grzebieluch został objęty programem dla najbardziej matematycznie uzdolnionych uczniów – Wydział Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przydzielił mu indywidualnego opiekuna z zakresu analizy matematycznej. Maciej Dziuba wielokrotny olimpijczyk matematyczny o międzynarodowej randze. Zloty medalista zawodów indywidualnych w Polsce, Austrii, Brazylii. I cóż tu więcej dodawać, ścisły umysł, który pracuje nad swoją przyszłością. Obaj są stypendystami MEN.        MARIAN KLUSEK

Stypendyści premiera i ministra edukacji z wojewodą

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze