Mała gmina – wielkie serca. IX Bal Charytatywny w Miedzierzy [zdjęcia]

W sobotni wieczór w gościnnej Villa Roma w Miedzierzy odbył się IX Bal Charytatywny. Bawiło się blisko 200 osób! Gwiazdą wieczoru był zespół Masters.

Była dobra zabawa i.. niespodzianka! Gwiazdą wieczoru był zespół Masters. Zabawa zabawą, ale szczytny cel był najważniejszy. Tradycyjnie całkowity dochód z balu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. W tym roku celem jest zakup wózka inwalidzkiego. No cóż: mała gmina – wielkie serca!

200 gości

W sobotni wieczór w gościnnej Villa Roma w Miedzierzy bawiło się blisko 200 osób. Tradycyjnie od lat salę bezpłatnie udostępnili właściciele Stanisława i Roman Pawelcowie. Wszyscy byli witani kieliszkiem cytrynówki przygotowanej przez Agnieszkę Kastaryndę i Michała Rogulę. Trzeba dodać, że wszyscy artyści, którzy uświetnili bal, ani osoby z obsługi, nie wzięli za swą pracę ani złotówki.

Sprawdzony scenariusz

Bal przebiegał według scenariusza sprawdzonego już w ostatnich latach. Danuta Jarek, prezes stowarzyszenia i przewodnicząca Rady Gminy, otworzyła bal i powitała wszystkich gości. Prezes podkreśliła wagę karnawałowej zabawy. – Od dziewięciu lat sprawia ona, że pomoc trafia do potrzebujących wprost z hojnych serc mieszkańców gminy Smyków oraz ich gości.

Tradycyjnie bal i licytację prowadziła Agnieszka Kastarynda z pomocą Danuty Jarek i Małgorzaty Szustak.

Najważniejszy punkt karnawału

Warto pamiętać, że bal w Miedzierzy to niezwykłe wydarzenie, które skupia osoby o wielkich sercach zarówno wśród organizatorów, jak i gości. Dzięki zaangażowaniu i niepowtarzalnej imprezie, bal stał się najważniejszym wydarzeniem karnawału w powiecie koneckim. Niezmiennie, mimo pojawiających się wielu podobnych imprez, wciąż nim pozostał.

Masters gwiazdą

Gwiazdą wieczoru okazał się znany zespół Masters, który charytatywnie przez blisko pół godziny zabawiał gości przebojami takimi jak: „Żono moja”, „Szukam dziewczyny” czy „Nocy mało”. Wokalista Paweł Jasionowski słynie z tworzenia bardzo rytmicznych utworów i nieco weselnych klimatów, które są niezaprzeczalnym elementem wizerunku grupy Masters. Wszyscy bawili się wspaniale w rytmach disco polo.

Mnóstwo atrakcji

O oprawę muzyczną balu zadbał zespół Max pod kierownictwem Zbigniewa Kastaryndy. Dla wszystkich wystąpili Aleksandra i Wojciech Lipińscy z Kielc w repertuarze muzyki jazz’owej. Także zespół z Cisownika „Sosnowscy i Przyjaciele”, który zaprezentował żywiołowe przyśpiewki rodem z dawnej świętokrzyskiej wsi.

Miłym akcentem był również występ Edyty Strzyckiej, znanej z udziału w takich talent show jak Idol, Droga do Gwiazd, czy The Voice of Poland, w którym, pod czujnym okiem Kayah, dotarła do ćwierćfinału. Pani Edyta wspaniale wykonała utwór „Dziwny jest ten świat”. Ponadto zaoferowała na licytację… swój głos. Goście chwalili sobie pyszne dania serwowane przez ekipę Sławomira Salagierskiego.

Wiele ciekawych fantów

Do licytacji poszło wiele ciekawych fantów m.in. figura Anioła oraz wianek ozdobny podarowany od starosty koneckiego, wizerunek Pana Jezusa na metalu od Roberta Kaczmarczyka. Warsztat Terapii Zajęciowej z Końskich przekazał na aukcję swoje obrazy. Była koszulka i książka Czesława Langa z autografem od Jarosława Staciwy, obrazy haftowane przez Agnieszkę Grabarczyk. Ponadto bony upominkowe do spa, ale również rękodzieło w postaci dywanów przekazanych na licytację przez Iwonę Bodasińską. Wielu chętnych było również na biżuterię podarowaną przez Ewę i Zbigniewa Żuwalskich.

Liczą kasę

Trwa wielkie liczenie po balu. Pełna suma będzie znana po podliczeniu wszystkich kosztów wydarzenia. W ubiegłym roku było to 40.200 zł. Tradycyjnie całkowity dochód z balu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Smyków, organizator wydarzenia, składa serdeczne podziękowania darczyńcom, wszystkim artystom, zespołowi Masters oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji balu.

Dariusz Kosma

Zdjęcia: Facebook Villa Roma

Poprzedni artykułChild alert
Następny artykułAlarm pożarowy w DPS ogłosił komputer

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pięciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na przebudowę obiektu mostowego w Stąporkowie, na odcinku drogi krajowej nr 42 między Końskimi a Skarżyskiem-Kamienną. Roboty polegające...
Z domu w gminie Radoszyce, 4 kwietnia br. wyszedł młody mężczyzna. Do akcji poszukiwawczej wezwano policjantów i strażaków Służby błyskawicznie pojawiły się i przystępowały...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze