Nie do wiary! Ponad 120 tysięcy zł oszczędności życia, w rękach cwanego oszusta

Scenariusz zdarzenia, o jakim poinformowała podkom. Monika Żabicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, był bliźniaczy do tego, co wydarzyło się kilka dni temu. Pochodząca z miasta nad Kamienną, 61-latka wpadła w sidła zastawione przez zuchwałego oszusta.

Z jednej strony stary, aczkolwiek doskonale znany sposób i metoda działania sprawcy, po raz kolejny okazały się niezwykle skuteczne. Do tego stopnia, iż nabrała się na niego, 61-latka rodem ze Starachowic. W jaki sposób?

– W miniony poniedziałek, 17 lutego do starachowiczanki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Rozmówca poinformował kobietę, że rozpracowuje grupę oszustów internetowych i będzie robić prowokację, dlatego potrzebuje dostępu do jej konta – relacjonowała podkom. Monika Żabicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. Jak się później okazało, nie był to jedyny kontakt w tej sprawie. Plan działania oszustów lub oszusta, przyniósł dla niego efekt.

– W kolejnym połączeniu inny mężczyzna, który powiedział, że jest prokuratorem potwierdził wcześniejsze informacje przekazane przez fałszywego policjanta. Oszuści poinstruowali również kobietę, że będą kontaktować się z nią pracownicy banku, z prośbą o potwierdzenie transakcji. W ten sposób przestępcy dokonali kilku wypłat z konta 61-latki na łączną kwotę ponad 122 tys. zł – dodała rzecznik Żabicka. W związku z tym, co wydarzyło się na początku tygodnia, starachowiccy stróże prawa ponownie zwrócili się z apelem i prośbą do mieszkańców powiatu.

– Aby nie stać się ofiarą oszustwa, należy przestrzegać następujących zasad: zachowaj szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi, nie udzielaj przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów, kont bankowych, haseł do nich oraz stanu majątkowego, nie podejmuj pochopnych działań, daj sobie czas do namysłu, nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom, nie wierz w żadne fantastyczne okazje! nie ma takich – podkreślają funkcjonariusze.

Stróże prawa apelują ponadto o zachowanie szczególnej uwagi, podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. – Nie ufaj osobom, które przez telefon podają się za krewnych, w przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądaj legitymacji lub identyfikatora, w razie podejrzeń o złe zamiary takich osób, niezwłocznie powiadom policję pod numerem 997 lub 112, a my sprawdzimy każdy taki sygnał – podkreślają mundurowi.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pięciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na przebudowę obiektu mostowego w Stąporkowie, na odcinku drogi krajowej nr 42 między Końskimi a Skarżyskiem-Kamienną. Roboty polegające...
Z domu w gminie Radoszyce, 4 kwietnia br. wyszedł młody mężczyzna. Do akcji poszukiwawczej wezwano policjantów i strażaków Służby błyskawicznie pojawiły się i przystępowały...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze