Dzień Kobiet po włosku oraz według Rogowianek i Korniczanek

Z okazji Dnia Kobiet, MGDK w Końskich oraz WDK w Rogowie i Kornicy zapraszają na podróżniczo-muzyczne imprezy dedykowane kobietom.

 Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 6 lutego o godz. 18 do „Egipcjanki” na „Dzień Kobiet we Włoszech”. Będzie to impreza łącząca podróżnicze opowieści, fotografie i muzykę. Swój magazyn kulturowy zaprezentuje Marzena Kądziela, wicedyrektor MGDK, z zamiłowania podróżniczka i fotografka. Sentymentalna podróż do Włoch odbędzie się 6 marca o godz. 18. W organizacji podróży pomoże Roman Cieślak, gitarzysta, kompozytor, aranżer, instruktor muzyczny domu kultury.

Sobota

Na imprezę z okazji Dnia Kobiet zaprasza w sobotę 7 marca o godz. 17 Wiejski Dom Kultury w Rogowie. Jak informuje Urszula Nowicka kierująca placówką, która jest częścią MGDK w Końskich, dla gości wystąpią przedszkolaki z Zespołu Szkół w Rogowie. Ludowe i biesiadne piosenki zaśpiewają panie z zespołu „Rogowianka”, którym będzie akompaniował instruktor z domu kultury, akordeonista Jan Bukład.

Niedziela

8 marca o godz. 16, podczas Dnia Kobiet, w Wiejskim Domu Kultury w Kornicy wystąpią „Korniczanka” oraz wokaliści ze Studia Piosenki. Jak informuje organizatorka imprezy Małgorzata Pasek, kobiece święto zapowiada się w WDK radośnie. Oprócz tej piękniejszej połówki rodzin świętowanie obejmie także panów. Zaproszenie wystosowano do rodzin, by wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. Koncert dedykowany kobietom z okazji ich święta nie mógłby odbyć się bez zespołu od 20 lat związanego z Wiejskim Domem Kultury w Kornicy czyli „Korniczanką”. WDK zaprasza na słodki poczęstunek.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Pięciu wykonawców złożyło oferty w przetargu na przebudowę obiektu mostowego w Stąporkowie, na odcinku drogi krajowej nr 42 między Końskimi a Skarżyskiem-Kamienną. Roboty polegające...
Z domu w gminie Radoszyce, 4 kwietnia br. wyszedł młody mężczyzna. Do akcji poszukiwawczej wezwano policjantów i strażaków Służby błyskawicznie pojawiły się i przystępowały...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze