PZPN zadecydował. Rozgrywki piłkarskie w niższych ligach zawieszone

Na czwartkowym, nadzwyczajnym posiedzeniu Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesił rozgrywki niższego szczebla, tj. III ligi i niższych.

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Zarząd PZPN zdecydował o kontynuacji „najwyższych” rozgrywek piłkarskich w Polsce. Mecze PKO Ekstraklasy, Fortuny I ligi oraz II ligi, będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem, ale bez udziału widzów.

Zawieszone do 29 marca zostały natomiast rozgrywki niższego szczebla (tj. III ligi i niższych). W związku z tym nie odbędą się trzy najbliższe kolejki IV ligi świętokrzyskiej, w której rywalizują Neptun Końskie i Partyzant Radoszyce. Opóźni się zaplanowany na 22 marca start rundy rewanżowej w grupie 1 Klasy A, gdzie grają Tęcza Gowarczów i Radiator$ Stąporków. Sprawa dotyczy również rozgrywek młodzieżowych.

Zgodnie z tą decyzją, o tydzień później ruszy II runda w grupie 1 Klasy B, gdxzie występują KS Smyków, GLKS Fałków i KS Kamienna Wola.

Komunikat PZPN

Zarząd PZPN na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu podjął decyzje w sprawie kontynuacji rozgrywek piłkarskich w Polsce.

PKO Ekstraklasa, Fortuna I liga i II liga będą się odbywały zgodnie z normalnym trybem bez udziału widzów. W wypadku, gdyby mecze przez pewien czas nie mogły się odbywać w związku z zarządzeniami organów administracji państwowej, zostanie ustalony nowy terminarz. Dopuszcza się opóźnienie końca rozgrywek o maksymalnie tydzień.

Jeżeli przerwa w rozgrywkach będzie zbyt długa, aby ich dokończenie było możliwe, to jako końcowe tabele w PKO Ekstraklasie, Fortuna I lidze i II lidze zostaną uznane tabele po ostatniej w pełni rozegranej kolejce. Wówczas w Fortuna I lidze i II lidze nie odbędą się baraże o awans do wyższych klas rozgrywkowych, a premiowane awansem bezpośrednim będą trzecie miejsca w tabeli.

Jednocześnie PZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 29 marca rozgrywek niższego szczebla (tj. III ligi i niższych) i młodzieżowych.

DAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze