Nowoczesne tapety 3d w kuchni

Aranżując przestrzeń kuchenną coraz częściej zwracamy uwagę na nowoczesne rozwiązania w tym pomieszczeniu. Trendy aranżacji kuchennych w ostatnich latach coraz częściej wykorzystują zastosowanie tapet trójwymiarowych, co jest dosyć nowoczesnym elementem. Do niedawna tapety rezerwowane były do salonów, sypialni, czy halli, jednak idąc z duchem czasu i możliwościami oferowanymi przez producentów tapet możemy pozwolić sobie na urozmaicenie aranżacji w naszych kuchniach. Pamiętajmy o tym, aby używana w kuchni tapeta była dobrej jakości, a najlepiej posiadała możliwość zmywania. Jak zaaranżować tapetę w kuchni i jaki motyw wybrać wśród dostępnych na rynku podpowiemy poniżej.

Kuchnia to pomieszczenie o dosyć mocno sprecyzowanym zastosowaniu, dlatego możemy sobie pozwolić tutaj na konkretne motywy odwołujące się do dziedziny kuchennej i kulinarnej. 
Gama motywów w jakie są wyposażone 
tapety 3d jest bardzo szeroka, w kuchni świetnie sprawdzą się motywy przypraw, warzyw, czy owoców. Tapeta z obrazem jaskrawych limonek w aranżacji jasnej, nowoczesnej kuchni doda energii całemu pomieszczeniu i będzie kontrastowym punktem do jasnych, białych mebli. Motyw taki, szczególnie ujęty w ruchu będzie w całej aranżacji pomieszczenia ciekawym, energetycznym akcentem. W kuchni urządzonej w stylu rustykalnym niemal aż prosi się o umieszczenie motywu ziół i przypraw. Taki element, zwłaszcza na tapecie trójwymiarowej, rzeczywistej podkreśli swojskość pomieszczenia i wniesie ciepły charakter do aranżacji. Wśród tapet 3d znajdziemy na prawdę wiele motywów zielarskich od obrazów zasuszonych ziół, po zdjęcia z rozciągającymi się aż po horyzont polami. Wybierając tapety 3d mamy możliwość oddania realnych, intensywnych kolorów występujących w naturze dzięki czemu możemy świetnie podkreślić całą aranżację pomieszczenia. Na przykład ognista czerwień papryki, czy głęboki pomarańcz mandarynek wprowadzi do pomieszczenia niesamowitą energię.

Poza motywami kulinarnymi tapety trójwymiarowe są idealnym rozwiązaniem, aby uatrakcyjnić przestrzeń motywami geometrycznymi o różnych fakturach i kształtach. Zapraszamy do sklepu dobretapety.pl po popularne tapety geometryczne. W aranżacji kuchni świetnie sprawdzą się tapety z realnym motywem drewnianym w różnych formacjach. Taki motyw na tapecie ociepli aranżację i wprowadzi miły, domowy klimat w przestrzeni.

Tapety 3d w kuchni

Innym, ciekawym rozwiązaniem zastosowania tapet trójwymiarowych w kuchni są motywy figur geometrycznych w różnych formacjach. Zastosowanie takiej tapety 3d w pomieszczeniu sprawi, że będzie ono wizualnie wydawało się większe i bardziej przestrzenne, dlatego często taki motyw polecany jest do małych kuchni aby optycznie powiększyć to pomieszczenie.
Fotorealistyczne tapety ze zdjęciami pięknych miejsc mogą wprowadzić w kuchni niesamowicie romantyczny nastrój. Na przykład tapeta z obrazem malowniczej prowansji wprowadzi w całej aranżacji wakacyjny, lekki i ciepły nastrój. 
Wybierając tapetę trójwymiarową do aranżacji kuchni kierujmy się tym, czego oczekujemy od naszego pomieszczenia. Jedne z wzorów wprowadzą energetyzujący element, a inne wyciszą i uspokoją całe pomieszczenie.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze