Sport i kultura zamrożone

W miastach gminach powiatu koneckiego nieczynne są wszystkie ośrodki kultury, kluby, biblioteki…

OŚRODKI KULTURY

MGDK w Końskich

W związku z decyzją rządu dotyczącej zamknięcia placówek oświatowych i kulturalnych, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich odwołał wszystkie zajęcia oraz imprezy do końca marca.

– Na razie odwołaliśmy wszystkie nasze imprezy, które miały się odbyć do końca marca. Nie doszła np. do skutku czwartkowa wystawa ceramiki w naszej Galerii DeK, pracowni, którą prowadzi Paweł Stasiński. Z niepokojem czekamy na rozwój wypadków. Moim zdaniem zagrożone mogą być kolejne nasze imprezy zaplanowane na początek kwietnia – powiedział nam Piotr Salata, dyrektor MGDK w Końskich.

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie

Zawieszenie działalności ogłosiła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie. – W trosce o bezpieczeństwo Czytelników, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie wraz ze swoimi filiami wiejskimi zawiesza obsługę czytelników. Prawdopodobny termin wznowienia obsługi to 25 marca br. – informuje Dariusz Kowalczyk, dyrektor biblioteki.

Dotyczy to także Centrum Informacji Turystycznej znajdującej się w budynku biblioteki. Obie placówki są zamknięte.

 

MGOKiS w Stąporkowie

Dyrekcja Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie. poinformowała o zamknięciu domu kultury, biblioteki, jej filii w Czarnej. – Informujemy, że nasz ośrodek (biblioteka), podobnie jak placówki oświatowe i świetlice, będzie czasowo zamknięty od czwartku 12 marca do odwołania – mówi Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS.

 

CKiAL Gowarczów

Stosowny komunikat wydała dyrekcja Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. – Do odwołania zawieszamy wydarzenia i zajęcia w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. O zmianach będziemy informować na bieżąco – informuje Elwira Sibiga, dyrektor CKiAL.

 

Gmina Radoszyce

W gminie Radoszyce zawieszona została działalność Domu Kultury w Radoszycach, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radoszycach. Zamknięte zostały świetlice wiejskie, boiska oraz hale sportowe.

 

IMPREZY SPORTOWE

Zamknięte są wszystkie obiekty sportowe w powiecie. Nie działają hale sportowe, Pływalnia Miejska, stadion przy ul. Sportowej. 

Podobnie jest w Stąporkowie, gdzie zamknięty jest stadion miejski wraz z siłownią. Stąd też zawieszone są zajęcia treningowe wszystkich klubów, wszystkich grup wiekowych działających na naszym terenie. 

Także w Radoszycach nie działają żadne obiekty sportowe. Wszystkie tego typu obiekty znajdujące się na terenie powiatu koneckiego są nieczynne, większość – do odwołania.

W Brawler Fight Club, klubie sportów walki, nie przerwano zajęć, ale… – Treningi prowadzimy w wąskim gronie, w zaostrzonym rygorze sanitarnym, tylko pojedynczych osób, które przygotowują się do zawodów. Ponadto prowadzimy zajęcia indywidualne – powiedział nam Marcin Kij, trener w Brawler FC Końskie.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze