Typowanie w czasach zarazy, czyli co można obstawiać?

Z powodu zawieszenia większości najważniejszych rozgrywek sportowych na świecie gracze lubiący typowanie muszą szukać bardziej niszowych dyscyplin do obstawiania. Przedstawiamy sporty, którym wciąż nie straszny koronawirus.
 

Sytuacja w wielu branżach jest wyjątkowa. Przykładowo restauracje z powodu zagrożenia rozprzestrzenienia się epidemii nie mogą przyjmować gości, więc muszą skupić się na usługach gastronomicznych „na wynos”. Tak jest w wielu firmach, reprezentujących różne dziedziny, tak i w zakładach bukmacherskich nacisk musiał zostać położony na te sporty, które wciąż się odbywają i koronawirus nie storpedował ich kalendarza wydarzeń. Oczywiście piłka nożna, koszykówka, czy siatkówka to zdecydowanie najpopularniejsze sporty obstawiane przez graczy, ale oferta zakładów bukmacherskich STS jest znacznie bogatsza. W tym nietypowym czasie gracze mogą odkryć… nieznane dotąd sporty i stać się specjalistami w innych dyscyplinach. Jakich?

Z barów do hal sportowych

fot. shutterstock.com

Pomijamy popularniejsze spory, które gdzieś na świecie (na innych kontynentach) wciąż prowadzą swoje rozgrywki. Skupmy się na sportach mniej popularnych. Kilka z nich mocno kojarzy się z… barami i pubami, gdzie można je amatorsko uprawiać. Mamy na myśli darta, typową brytyjską rozrywkę w rzutki, lotki, jak potocznie w Polsce nazywa się ten sport. Amatorska gra w darta to jedno, ale zawodowe uprawianie tego sportu to drugie. Choć często gracze darta sylwetką ani wiekiem nie przypominają profesjonalnych sportowców, to jednak ich pojedynki gromadzą, zwłaszcza przed telewizorami i w internecie, zaskakująco wielu widzów. Całkiem niedawno starcie w mistrzostwach darta w polskiej telewizji na żywo oglądało ponad 150 tys. widzów. Innym sportem typowo „barowym” jest bilard. On także mocno zakorzeniony jest w brytyjskiej kulturze, ale zdobył popularność na całym świecie. W tym przypadku także dużą popularnością cieszy się amatorska i zawodowa odmiana bilarda. W marcu zaplanowano ważny turniej bilarda – IPA Champions Cup, który odbywa się każdego roku. W tym turnieju gra się w odmianę bilarda nazywaną pool, który oprócz klasycznej i tradycyjnej odmiany, cieszy się ogromną popularnością w wielu krajach.

Niszowe sporty w zakładach bukmacherskich

W ofercie bukmachera są także sporty, o których większość niewiele wie. Mamy na myśli bandy czy bowls. Ta pierwsza gra podobna jest do hokeja na lodzie. Pochodzi ona ze średniowiecznych Niderlandów, ale przepisy opracowano w Wielkiej Brytanii. W grze biorą udział dwa zespoły liczące po 11 zawodników. Lodowisko jest większe niż w przypadku tradycyjnego hokeja na lodzie. Gra się 2 razy po 45 minut. Co dwa lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata w bandy. Do tej pory najwięcej sukcesów w tej dyscyplinie odniosły reprezentacje Rosji i Szwecji. Bowls to z kolei dyscyplina sportowa zbliżona do petanque oraz curlingu. Sport powstał ok. XVII wieku, choć stuprocentowej pewności nie ma. Nazwa „bowls” pochodzi od kuli, która jest lekko spłaszczona. Gracze toczą owe kule tak, aby znalazły się one jak najbliżej celu, którym jest biała piłeczka. W bowls można grać indywidualnie, jak i zespołowo. Jeszcze dziwniejszym sportem jest futbol australijski. Nie ma on za wiele wspólnego z futbolem, czyli piłką nożną. W Australii sport ten rozgrywany jest na boiskach do krykieta piłką przypominającą tą z rugby. Gra ta ma wiele elementów z innych sportów, dlatego mówi się, że jedyną zasadą futbolu australijskiego jest… brak zasad. Sport ten także jest obecny w ofercie STS.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze