Jak wybrać dobrą baterię łazienkową

Jeśli planujesz remont łazienki, to jedną z decyzji, które będziesz musiał podjąć będzie kwestia doboru odpowiednicy baterii łazienkowych – zarówno do umywalki jak i wanny lub prysznica.

Tak jak w przypadku wielu innych elementów wyposażenia łazienki, tak i wybór baterii może okazać się nie taki prosty jak by się to mogło z początku wydawać. Większość z nas kupując baterie w pierwszej kolejności bierze pod uwagę wszelkie aspekty wizualne. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że z czasem efekt wizualny będzie tracił na znaczeniu, natomiast w codziennym życiu co raz ważniejsze stanie się praktycznie zastosowanie.

Wybierając baterię łazienkową warto zwrócić uwagę na kilka czynników, między innymi:

ilość zużywanej wody
● wygoda w ustawianiu temperatury strumienia wody
● zachowywanie baterii w czystości
● trwałość

Każda z wymienionych powyżej cech to praktycznie temat na osobny artykuł. Niemniej w skrócie je opiszemy.

Ekonomiczne baterie łazienkowe

Ekonomiczna, czyli oszczędzająca wodę bateria sprawi, że po prostu będziemy mieli każdego miesiąca nieco mniejsze rachunki za prąd. Jak baterie oszczędzają wodę? W różny sposób. Jedną z klasycznych metod jest montaż prostych ograniczników przepływu wody, które jednocześnie rozbijają strumień wody sprawiając, że mniej jej potrzebujemy podczas mycia. Jeszcze inna metoda polega na skróceniu czasu potrzebnego na ustawienie oczekiwanej temperatury oraz wielkości strumienia wody. Wszelkie baterie z pokrętłami są z tego względu nieekonomiczne, najkorzystniejsze są baterie jednouchwytowe oraz baterie łazienkowe z termostatem. Najlepsze pod względem ekonomicznym jak i higienicznym są niewątpliwie baterie bezdotykowe – są one wyposażone w czujnik ruchu, który uruchamia strumień wody samoczynnie po wykryciu pod nią ruchu. Ogromny wybór baterii łazienkowych w niezwykle atrakcyjnych cenach znajdziesz w sklepie internetowym https://www.sklepkati.pl/pl/242-baterie-krany .

Utrzymanie czystości oraz trwałość powłoki

Czy budowa baterii ma wpływ na to czy łatwo jest ją utrzymać w czystości? Oczywiście! Projektanci armatury tego typu nie bez powodu projektują baterie oraz inne akcesoria łazienkowe o obłych kształtach. Celem jest sprawienie, że po powierzchni baterii woda będzie samoczynnie spływać, a nie pozostawać. Dzięki temu minimalizujemy ilość osadzającego się kamienia, co znacząco ułatwia utrzymywanie baterii w nienagannej czystości.

Biorąc pod uwagę utrzymywanie baterii w stanie idealnym przez cały czas jej eksploatowania duże znaczenie ma także trwałość jej wierzchniej warstwy. Częste przecieranie powierzchni baterii powoduje jej stopniowe wycieranie. Zatem z czasem ta warstwa po prostu się wytrze. Warto zatem wybierając baterie łazienkowe zwrócić także uwagę na jakość, grubość wierzchniej warstwy.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze