Pomóż sobie i innym!

Nadal jest dużo pieniędzy do wykorzystania na wymianę systemów ogrzewania w polskich domach. Pamiętajmy, że zanim się w tym czasie stare, wyeksploatowane piece na paliwa stałe nadal trują, zanieczyszczając powietrze, którym oddychamy, a tym samym pogarszają stan naszego zdrowia oraz komfort życia. Natomiast rodziny wciąż nadwyrężają swoje budżety domowe płacąc wysokie rachunki za niesprawne ogrzewanie oraz większe zużycie paliwa.

Możesz to zmienić – na trzy sposoby:

1. Zastanów się, czy sam możesz zostać beneficjentem programu „Czyste Powietrze”. Masz stary piec? Ciepło ucieka z twojego mieszkania? W okresie jesienno-zimowym rachunki wzrastają, a w domu nadal jest chłodno? Możesz teraz to zmienić, zyskując jednocześnie dofinansowanie do kompleksowej termomodernizacji twojego domu.

2. Pomyśl, kto z twoich krewnych lub znajomych narzeka zimą na chłód i stale rosnące ceny opału. Nasza kampania  – być może jeszcze do nich nie dotarła. Pomóż im, przekazując informację o możliwym dofinansowaniu.

3. Rozejrzyj się po okolicy i znajdź kopcące kominy. Ich właściciele nie trują sąsiadów ze złej woli, ale częściej z niewiedzy lub braku środków finansowych na bardziej ekologiczne  ogrzewanie. Powiedz im o programie „Czyste Powietrze” pomożesz nie tylko im, ale także sobie i swojej rodzinie, ograniczając emisję zanieczyszczeń do powietrza, którym oddychacie.

A może ogrzewanie gazem?

Zalety:

* gwarantuje czyste spalanie – bez popiołu oraz sadzy, które trzeba byłoby wybierać z kotła,

* pozwala na automatyzację procesu zarządzania ogrzewaniem – nowoczesne kotły samodzielnie pobierają potrzebną im ilość gazu i pracują niezawodnie,

*jest niezwykle wydajne – z uwagi na bardzo dobre własności energetyczne gazu propan butan, który jest najczęściej wykorzystywany w domowych instalacjach.

Kocioł na biomasę?

Jednym z rozwiązań są kotły grzewcze na biomasę.

Dobierając kocioł, trzeba uwzględnić warunki klimatyczne oraz ewentualne straty ciepła budynku. Następnie określamy rodzaj paliwa, jakim będziemy ogrzewać dom. Do wyboru mamy m.in. biomasę w postaci brykietów, peletów czy zrębków. Argumentem, który dodatkowo przemawia za zastosowaniem kotłów na biomasę, jest fakt, że powstający podczas jej spalania CO2 jest pochłaniany przez roślinność, i nie przybywa go w atmosferze.

Sprawny system grzewczy

Instalacja grzewcza to serce każdego domu. Gdy jest on szczelny, a jego ściany i dach posiadają izolację wystarczająco grubą, by zapobiec znacznej utracie ciepła, warto pomyśleć o takiej instalacji cieplnej, która będzie nie tylko efektywna, lecz także oparta na odnawialnych źródłach energii.

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze