PZPN przedłużył zawieszenie rozgrywek piłkarskich

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył zawieszenie wszystkich rozgrywek, wszystkich kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn do 26 kwietnia br. włącznie.

Departament Logistyki Rozgrywek PKO Ekstraklasy podjął decyzję o odwołaniu rozgrywek PKO Ekstraklasy do 26 kwietnia br. włącznie. To w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego. A także z przedłużającym się brakiem możliwości rozgrywania meczów w pierwotnym terminie.

Komunikat

– O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu i ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu – zakomunikowała na swojej stronie internetowej PKO Ekstraklasa.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął podobną decyzję dotyczącą rozgrywek Fortuny I ligi, II ligi, III ligi. Decyzja ta dotyczy również pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych. Zostały one odwołane do 26 kwietnia br. włącznie.

Co to oznacza?

Czwartoligowcy rozegrali tylko jedną kolejkę rundy rewanżowej. Zgodnie z powyższą decyzją, na kolejne mecze piłkarze Neptuna Końskie i Partyzanta Radoszyce poczekają do końca kwietnia. Mocno opóźni się start rundy rewanżowej w grupie 1 Klasy A, gdzie grają Tęcza Gowarczów i Radiator$ Stąporków. To samo dotyczy II rundy w grupie 1 Klasy B, gdzie występują KS Smyków, GLKS Fałków i KS Kamienna Wola. O rozgrywkach młodzieżowych nie wspominając.

To wariant optymistyczny. O pesymistycznym na razie nie ma mowy, choć wcześniej zakończono rozgrywki ligi koszykarskiej i hokejowej. Natomiast UEFA podjęła decyzję o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok, zmieniła także daty finałów Ligi Europy i Ligi Mistrzów.

DAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze