Komunikat starosty w czasie epidemii

W związku z nadzwyczajną sytuacją zaistniałą w wyniku epidemii, która dotyka nasz kraj, Europę i cały świat, pragnę w tym trudnym momencie zapewnić, że jako Starosta Konecki dokładam wszelkich starań, by zagwarantować mieszkańcom naszego powiatu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Informuję jednocześnie, że wszystkie służby medyczne i mundurowe oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego cały czas pracują i monitorują aktualną sytuację w Powiecie Koneckim. Bieżące informacje związane z sytuacją są publikowane na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Skuteczna walka z koronawirusem nie będzie jednak możliwa bez waszej, Drodzy Mieszkańcy pomocy. W związku z tym, zwracam się do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie wszelkich zaleceń epidemiologicznych. Starajmy się o pozostanie, w ramach możliwości w domu i unikanie dużych skupisk ludzi. Polecam, by kontakty osobiste zastąpić rozmowami telefonicznymi lub komunikacją internetową. Pamiętajmy również, w tym trudnym czasie, o osobach starszych, samotnych i schorowanych. Pomagajmy potrzebującym i okazujmy życzliwość, zachowując przy tym wszelkie zalecane zasady bezpieczeństwa.

Zwracam się do wszystkich poddanych kwarantannie o bezwzględne przestrzeganie zaleceń. Pamiętajmy, że zaniedbania w tym względzie mogą skutkować groźnymi konsekwencjami.

Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc i wsparcie oraz zaangażowali się w zwalczanie tego zagrożenia. W szczególności swoje podziękowania kieruję do pracowników służby zdrowia oraz innych służb, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Jednocześnie dziękując za zrozumienie i poszanowanie obowiązujących zaleceń głęboko wierzę, że wspólnie uda nam się pokonać to zagrożenie. Wszystkim mieszkańcom naszego powiatu życzę dużo zdrowia i spokoju. WSPIERAJMY SIĘ, A NIE ZARAŻAJMY!

STAROSTA KONECKI

/-/Grzegorz Piec

Źródło: Powiat Konecki

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze