Trenują indywidualnie. Czekają na rozwój wypadków

Sport w czasie koronawirusa… Ta sytuacja na świecie i w Polsce wymusiła na klubach i zawodnikach bezprecedensowe działania.

Praca na odległość to ostatnio najmodniejsze hasło, jeśli chodzi o formę zatrudnienia. Z modą jednak nie ma ono nic wspólnego. Stan ten wymusiła pandemia koronawirusa.

Sport na odległość

W związku z tym zagrożeniem, zamknięte są wszystkie obiekty sportowe. Nie działają hale, stadiony w całym powiecie koneckim. Kluby, ich działacze oraz zawodnicy stanęli przed nie lada dylematem: jak pogodzić wymogi związane ze stanem epidemicznym z zajęciami treningowymi? To oczywiste, że zajęcia te są niezbędne, aby każdy zawodnik utrzymywał lub poprawiał swoją sportową formę.

Trenują w domach

A jak jest w naszych klubach? W większości tak samo.

– Przekazałem zawodnikom dyspozycje, aby ćwiczyli w domach. W zależności od dalszych decyzji naszej centrali związkowej, kolejne kroki podejmiemy po ogłoszeniu tych decyzji. W przypadku optymistycznych wieści, także tych związanych ze stanem epidemicznym w naszym kraju, wznowimy treningi na powietrzu. Ale tylko wtedy, gdy będą ku temu odpowiednie przesłanki – powiedział nam Michał Przybylski, trener pierwszoligowych szczypiornistów KSSPR-u Końskie.

A prezes KSSPR Andrzej Kos dodaje: Wszyscy zawodnicy dokumentują swoją aktywność. Przesyłają nam zdjęcia ze swoich zajęć.

Poszli w ślady szczypiornistów

Piłkarze nożni czwartoligowego Neptuna Końskie poszli w ślady pierwszoligowych szczypiornistów KSSPR-u.

– Trener Waldemar Szpiega polecił swoim podopiecznym, aby odpowiednie ćwiczenia wykonywali we własnym zakresie. Podał naszym zawodnikom indywidualne plany zajęć treningowych, które wykonują we własnych domach – poinformował TYGODNIK Dariusz Sapieja, sekretarz Zarządu Neptuna.

Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył przerwę w rozgrywkach piłkarskich w Polsce do 26 kwietnia włącznie.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze