Zadał ciosy nożem, trafił na trzy miesiące do aresztu

23 marca 2020 roku, Sąd Rejonowy w Końskich na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował na trzy miesiące 37-latka, który w klatkę piersiową rówieśnika zadał trzy ciosy nożem. Poszkodowany został przewieziony na SOR koneckiego szpitala.

20 marca 2020 roku, około godziny 17 w Stąporkowie w pobliżu garaży rozegrała się mrożąca krew w żyłach scena.

Podkom. Sylwia Sobczyńska z Wydziału Prewencji KPP Końskie powiedziała nam, że 37 -letni mężczyzna – jak się później okazało – mający w organizmie 2,15 promila alkoholu, w pobliżu garaży na stąporkowskim osiedlu, podbiegł do równolatka. I ostrym narzędziem trzy razy ugodził go w klatkę piersiową. Po czym uciekł w niewiadomym kierunku. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanego na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Końskich.

Natomiast funkcjonariusze wszczęli poszukiwania napastnika. Szybko go namierzyli i zatrzymali w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich, a następnie do Sądu Rejonowego. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Może mu grozić kara co najmniej trzech lat więzienia. Z koneckiego sądu został przetransportowany do Aresztu Śledczego do Kielc, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę.

MAK

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze