Koronawirus zatrzymał budowę drogi

Dobiega końca budowa 10 dróg w gminie Końskie. Inwestycje gmina może przeprowadzić dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Jedno zadanie wykonawca wstrzymał, a to z uwagi na koronawirusa.

Ekipy z ciężkim sprzętem weszły na plac budowy kilku dróg. – Między innymi rozpoczęło się budowanie łącznika między ulicą Krakowską i Polną – informuje Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

– Natomiast wykonawca wstrzymał roboty na drodze łączącej ul. Spacerową z ul. Kielecką. Ze względu na epidemię koronawirusa na razie zawiesił prace. Niemniej wykarczowano część lasu i wyznaczono teren, gdzie będzie przebiegać trasa oraz zarys ronda na drodze krajowej DK42. Rondo powstanie w ul. Spacerowej, a dołączą ul. Zachodnia, łącznik od Gimnazjalnej do Spacerowej i droga do ul. Kieleckiej. W ostatnim stadium budowy są drogi w Nowym Dziebałtowie, ul. Wschodnia między Starym Młynem a Rogowem i droga między Sworzycami a Bedlnem.

MARIAN KLUSEK

Fot. UMiG Końskie

 

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze