Szpital w Końskich otrzyma ponad milion zł na walkę z koronawirusem

Szpital Specjalistyczny im. Św. Łukasza w Końskich otrzyma 1,3 mln zł od Zarządu Województwa Świętokrzyskiego na walkę z epidemią koronawirusa.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył kolejne pieniądze na walkę z epidemią koronawirusa. W sumie 15 milionów złotych trafi do kilkunastu szpitali w województwie świętokrzyskim.

Lista beneficjentów

Na liście beneficjentów są szpitale powiatowe w Busku-Zdroju, Pińczowie, Ostrowcu Św., Kazimierzy Wielkiej, Opatowie, Ostrowcu Św., Starachowicach, Chmielniku, w Skarżysku-Kam. i we Włoszczowie.

Także Szpital w Końskich, Szpital Specjalistyczny Artmedik Sp. z o. o. w Jędrzejowie, Szpital w Staszowie, Szpital w Sandomierzu, Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach i Szpital Św. Rafała w Czerwonej Górze. Fundusze przeznaczone są na zakup m. in.: środków ochrony indywidualnej, środków dezynfekujących, a także wyposażenia i sprzętu medycznego.

Rozszerzenie projektów zdrowotnych

Taka decyzja zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Województwa. Dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i udało się je szybko uruchomić dzięki rozszerzeniu projektów zdrowotnych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 przez świętokrzyskie jednostki ochrony zdrowia.

Wszędzie szukają kasy na służbę zdrowia

– Robimy wszystko, co w naszej mocy, by poszukać pieniędzy z których możemy zakupić środki i sprzęt niezbędny do walki z epidemią – podkreślają zgodnie uczestniczący w dzisiejszym posiedzeniu wicemarszałek Renata Janik, wicemarszałek Marek Bogusławski i Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa.

– Pieniądze są potrzebne przede wszystkim na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego – kombinezony, przyłbice, rękawiczki ochronne, a także na środki dezynfekcyjne dla szpitali. I na to w pierwszej kolejności są przeznaczone te dodatkowe miliony z RPO.

15 milionów złotych na walkę z epidemią otrzymają:

 1. Szpital w Busku-Zdroju 750 tys. zł

 2. Szpital w Pińczowie – 750 tys. zł

 3. Szpital w Kazimierzy Wielkiej – 169 tys. zł

 4. Szpital w Opatowie – 1,1 mln zł

 5. Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim – 1, 1 mln zł

 6. Szpital w Starachowicach – 1,1 mln zł

 7. Szpital w Chmielniku – 531 tys. zł

 8. Szpital w Skarżysku – Kamiennej – 800 tys. zł

 9. Szpital we Włoszczowie – 1,3 mln zł

 10. Szpital Specjalistyczny Artmedik Sp. z o. o. w Jędrzejowie – 800 tys. zł

 11. Szpital w Staszowie – 1,3 mln zł

 12. Szpital w Końskich – 1,3 mln zł

 13. Szpital w Sandomierzu – 1,3 mln zł

 14. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach – 700 tys. zł

 15. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze – 2 mln zł

W miniony poniedziałek Zarząd przekazał dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze 3 mln 799 tys. zł. Łącznie z dzisiejszym wsparciem lecznica ta na walkę z koronawirusem otrzymała 5 mln 799 tys. zł.

Dariusz Kosma

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze