Żywność dla potrzebujących dotarła do Końskich

W minioną środę żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przetransportowali do Końskich 17,5 tony żywności.

Pomoc żywnościową świadczy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich. Na pomoc będą mogli liczyć osoby starsze, samotne, niepełnosprawni i bezdomni mieszkańcy gminy Końskie. Także ci, którzy są na kwarantannie, a ich dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej. W przypadku osoby samodzielnie gospodarującej to 1.402 zł. Jeżeli osoba gospodaruje pieniędzmi w rodzinie, minimum wynosi 1.056 zł.

W paczkach znajdują się makarony, puszki, mleko i inne produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Aby skorzystać z pomocy należy skontaktować się telefonicznie z MGOPS w Końskich pod numerem 41 372 79 20. Nie jest konieczne składanie wniosków, bo w tym przypadku biurokracja ma być ograniczona do minimum.

Na obecną chwilę żywności starczy dla około tysiąca osób. Paczki będą do mieszkań i domów potrzebujących dostarczać żołnierze WOT, harcerze oraz strzelcy.

DAK

Fot. WOT

Dodaj komentarz

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

W związku wyjątkową sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii, Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa wprowadza pakiet pomocowy dla przedsiębiorców z terenu gminy. Pakiet ma ułatwić właścicielom przedsiębiorstw...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze