Reklama

GMINA SŁUPIA KONECKA. Pamiętają o Bohaterach Budzisławia, ofiarach niemieckiego okupanta

Przy pomniku w Budzisławiu (gmina Słupia Konecka) odbyły się uroczystości upamiętniające mieszkańców tej wsi zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej, którą sprawował ks. Tomasz Standera, proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Pilczycy.

Apel Poległych

Następnie odbyła się część patriotyczna, podczas której Apel Poległych odczytał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Andrzej Rudziński.

- Po zakończeniu części patriotycznej złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem, oddając hołd ofiarom. Uroczystości uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wólce. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Zofii Kucharskiej oraz Pana Stanisława Komisarczyka, dzięki którym przed laty zapoczątkowano organizację obchodów przy pomniku w Budzisławiu. Ich zaangażowanie pozwala kolejnym pokoleniom pielęgnować pamięć o tragicznych wydarzeniach naszej historii - informują organizatorzy.

Reklama

Goście

W wydarzeniu uczestniczyli Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia Konecka, Anna Kołodziejczyk, zastępca wójta i sekretarz gminy, Mirosław Wilk, przewodniczący Rady Gminy, Jarosław Domaradzki, radny gminy oraz Helena Obara, członkini Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej. Obecni byli także mieszkańcy Budzisławia na czele z sołtys Teresą Syndybał, poczet sztandarowy Gminy Słupia Konecka oraz poczty sztandarowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Łopuszno i Koło Radoszyce. Poczty sztandarowe prowadził przez pułkownik Polskich Drużyn Strzeleckich Janusz Stępień.

Reklama

Fot. Gmina Słupia Konecka

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 16:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Konecki24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości