Jakub Kifer z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich kolejny raz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Szachowego „Konik Szachowy”.
Jakub Kifer, uczeń klasy IIB I LO w Końskich od lat pasjonuje się szachami i relacjonujemy jego osiągnięcia.

- Z wielką radością i dumą informujemy, że Jakub Kifer po raz kolejny został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Szachowego „Konik Szachowy”! Wywalczył miejsce w ścisłej krajowej czołówce w kategorii „Hetman” (rok urodzenia 2007-2011). To ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że ta najwyższa nagroda w konkursie - bon o wartości 100 zł - mogła trafić do rąk zaledwie 100 uczniów z całej Polski. Jakub znalazł się w tym elitarnym gronie, udowadniając swój niezwykły talent, strategiczne myślenie i determinację. Serdecznie gratulujemy Jakubowi kolejnego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych partiach! Słowa uznania kierujemy również do pani Moniki Mączyńskiej, która pełniła opiekę nad konkursem i wspierała naszego ucznia w drodze do zwycięstwa. Brawo! - cieszy się Marlena Bernacka-Pluta, dyrektor szkoły.
Reklama

Dodajmy, że w tym samym konkursie i kategorii wiekowej wziął udział inny uczeń I LO - Jakub Kuśmierczyk.
- konkurs polega na rozwiązaniu 30 zadań szachowych,
- na rozwiązanie konkursu uczestnik ma 60 minut,
- uczestnicy są podzieleni na kategorie wiekowe i rozwiązują zadania o różnym stopniu trudności, dopasowanym do wieku i poziomu uczestnika,
- konkurs odbywa się w szkołach w 5 krajach Europy: Polsce, Niemczech, Włoszech, Francji i Hiszpanii,
- każdy uczeń dostaje kartę z zadaniami i kartę, na której koduje odpowiedzi,
Reklama- po zakończeniu konkursu koordynator skanuje prace konkursowe i wgrywa do panelu koordynatora,
- w ciągu kilku tygodni od przeprowadzenia konkursu szkoła otrzymuje wyniki
Fot. I LO Końskie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze