Reklama

KIELCE. Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego obchodził jubileusz 25-lecia

W miniony piątek, 19 czerwca Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego obchodził swoje 25-lecie.

Przypomnijmy, że Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego skupia 99 gmin naszego województwa, w tym wszystkie z powiatu koneckiego. Działa na rzecz współpracy między samorządami oraz wspiera inicjatywy społeczności lokalnych.

W piątek, 19 czerwca w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach miało miejsce jubileuszowe spotkanie z okazji 25-lecia działalności Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego. A m.in. gminę Radoszyce reprezentował burmistrz Michał Pękala, gminę Stąporków - Ryszard Kusak, zastępca burmistrza, a gminę Smyków - Karol Leśniak, zastępca burmistrza.

Reklama

Zarząd Związku wręczył podziękowania i nagrody partnerom dotychczas podjętych działań. Doceniono także włodarzy gmin, którzy swoje role pełnią od kilku kadencji.

Podczas uroczystości wicewojewoda Michał Skotnicki, w imieniu wojewody Józefa Bryka, złożył samorządowcom gratulacje i podziękowania za ich codzienną pracę na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.

- Dzięki waszej trudnej i ciężkiej pracy samorządy się rozwijają. Dzięki temu rozwija się nasz kraj stając się coraz bardziej bezpiecznym i dostatnim. Serdecznie za to dziękuję - mówił m.in. wicewojewoda Michał Skotnicki podczas spotkania w urzędzie wojewódzkim.

Reklama

Spotkanie było także okazją do podsumowania dotychczasowej działalności stowarzyszenia oraz do rozmów o dalszej współpracy i wyzwaniach stojących przed samorządami.

Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 09:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Konecki24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości