Reklama

DIECEZJA RADOMSKA. Zmiany personalne 2026 w diecezji radomskiej

Biskup radomski Marek Solarczyk dekretami dokonał zmian personalnych. Nowi proboszczowie objęli parafie, mianowania wikariuszy, dekrety otrzymali księża pełniący urzędy diecezjalne.

Zmiany personalne

Bp Marek Solarczyk, 24 czerwca 2026 r. dokonał zmian personalnych w diecezji radomskiej. Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie i wikariusze zmieniający parafie oraz tegoroczny neoprezbiter. Dekrety odebrali również księża wyznaczeni do urzędów diecezjalnych. Uroczystość odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Reklama

Na nowych stanowiskach

Ks. Maciej Kornata mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie, ks. Szymon Maliborski mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława b. i m. w Cerekwi, ks. Łukasz Filipkowski mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich, ks. Rajmund Grzyb mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Końskich, ks. Marcin Piwowarczyk mianowany wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, ks. Piotr Wołąkiewicz mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich, ks. Marcin Zarzycki mianowany wikariuszem w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach, ks. Filip Wincewicz mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stefana w Radomiu.

Reklama

Fot. Diecezja Radomska

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Konecki24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości