Biskup radomski Marek Solarczyk dekretami dokonał zmian personalnych. Nowi proboszczowie objęli parafie, mianowania wikariuszy, dekrety otrzymali księża pełniący urzędy diecezjalne.
Bp Marek Solarczyk, 24 czerwca 2026 r. dokonał zmian personalnych w diecezji radomskiej. Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie i wikariusze zmieniający parafie oraz tegoroczny neoprezbiter. Dekrety odebrali również księża wyznaczeni do urzędów diecezjalnych. Uroczystość odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Ks. Maciej Kornata mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie, ks. Szymon Maliborski mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława b. i m. w Cerekwi, ks. Łukasz Filipkowski mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich, ks. Rajmund Grzyb mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Końskich, ks. Marcin Piwowarczyk mianowany wikariuszem w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy, ks. Piotr Wołąkiewicz mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich, ks. Marcin Zarzycki mianowany wikariuszem w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach, ks. Filip Wincewicz mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stefana w Radomiu.
Fot. Diecezja Radomska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze