W Szkole Podstawowej w Gowarczowie uroczyście pożegnano dzieci z grup zerówkowych, które po wakacjach rozpoczną nowy etap swojej edukacyjnej przygody jako uczniowie klasy pierwszej.
Jak informują organizatorzy, w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Gowarczowie przy ul. St. Żuka odbyła się uroczystość pożegnania dzieci z grup zerówkowych, które po wakacjach rozpoczną nowy etap swojej edukacyjnej przygody jako uczniowie klasy pierwszej.

Akademię rozpoczął dostojny taniec - polonez, który w wykonaniu przyszłych pierwszoklasistów wzbudził podziw i wzruszenie zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i przedszkolaków.
- Następnie dzieci odśpiewały hymn przedszkola, podkreślając swoją więź z miejscem, w którym spędziły pierwsze lata nauki i zabawy. W dalszej części uroczystości zaprezentowany został program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci z grup „0A" i „0B". Wystąpiły również młodsze dzieci z pozostałych grup przedszkolnych, które wierszami, piosenkami i serdecznymi życzeniami pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki - informuje Paweł Skowron, dyrektor szkoły.
Reklama

Podczas uroczystości podziękowano także aktywnym rodzicom, którzy przez cały rok wspierali działania przedszkola i angażowali się w organizację licznych przedsięwzięć na rzecz dzieci. Szczególne słowa uznania skierowano do nauczycielek grup zerówkowych - Moniki Świebody i Dominiki Wróbel.
- To właśnie one z ogromnym zaangażowaniem, troską i sercem przygotowywały dzieci do podjęcia nauki w szkole, żegnając swoich młodych wychowanków i przekazując ich w szkolne mury. Wydarzenie było pełne uśmiechów i pięknych wspomnień ale też łez wzruszenia. Dla dzieci kończących edukację przedszkolną był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w ich pamięci, a dla rodziców i nauczycieli - moment podsumowania wspólnie spędzonych lat oraz powód do dumy z osiągnięć najmłodszych. Życzymy wszystkim absolwentom zerówek oraz pozostałym przedszkolakom udanych wakacji oraz wielu sukcesów w szkole! - podsumowuje dyrektor Paweł Skowron.
Reklama

W organizację uroczystości aktywnie włączyło się całe grono pedagogiczne wychowania przedszkolnego pracujące z dziećmi w Szkole Podstawowej w Gowarczowie. Dzięki ich zaangażowaniu, współpracy oraz wspólnemu wysiłkowi wydarzenie zostało przygotowane z ogromną starannością, tworząc wyjątkową i pełną wzruszeń atmosferę dla dzieci, rodziców oraz zaproszonych gości.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Joanna Dołowska, burmistrz miasta i gminy Gowarczów, Paweł Skowron, dyrektor szkoły Pan oraz wicedyrektor Iwona Kłosek. Goście skierowali do dzieci wiele ciepłych słów, życząc im sukcesów, odwagi i radości na dalszej drodze edukacji. Każdy Młody Odkrywca otrzymał też pamiątkowy medal.
Fot. GCKiB w Gowarczowie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze