Reklama

KOŃSKIE. Aktywna Tarcza - Active Shield. Wspólne działania policjantów i strażników kolejowych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei biorą udział w działaniach pn. „Aktywna Tarcza - Active Shield”. Celem służb jest kontrola przestrzegania przepisów obowiązujących na obszarach kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia.

Jak poinformowała nas mł. asp. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP Końskie, dzielnicowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Końskich, wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzą działania, pn. „Aktywna Tarcza - Active Shield”. To skoordynowane realizacje w ramach międzynarodowej organizacji państw członkowskich UE-RAILPOL, zrzeszające służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo kolei.

Reklama

Cele działania

Celem działań jest kontrolowanie obszarów kolejowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania przestępczości oraz przestrzegania przepisów porządkowych. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby przemieszczające się w obszarze kolejowym, reagują na wszelkie przestępstwa i wykroczenia takie, jak: przechodzenie przez torowiska w miejscach zabronionych, agresywne zachowania, wszelkie przypadki niszczenia mienia czy też kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Fot. Policja Końskie

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 09:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Konecki24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości