24 czerwca 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Końskich podsumowano działalności Młodzieżowej Rady Powiatu Koneckiego w kadencji 2024-2026. Obrady i rok działalności zakończono podziękowaniami za pracę młodych radnych i pomoc wykazywaną przez dorosłych.
Przewodniczący Antoni Balcerak przedstawił zebranym prezentację, która była podsumowaniem działalności Młodzieżowej Rady Powiatu Koneckiego w kadencji 2024-2026.

Zawierała wszystkie akcje, inicjatywy, projekty, wyjazdy, szkolenia, w jakich radni brali udział. A było to m.in. zorganizowanie Dnia Dziecka dla wychowanków SOSW w Baryczy, wyjazd radnych do telewizji, Sejmu RP, udział w licznych szkoleniach i warsztatach w Kielcach i w Końskich, zbiórkach, jakie młodzi prowadzili dla seniorów i dla dzieci, konkursie na logo MRPK, udziału w obchodach Święta Niepodległości, działaniach wolontariuszy - zbiórka okularów, szkolenia z DKMS - dawstwa szpiku kostnego, turnieju sportowym w piłce siatkowej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, o puchar przewodniczącego MRPK, udział w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego i wielu innych.
Radna Aleksandra Śmietana, opiekunka Młodzieżowej Rady Powiatu Koneckiego kontynuowała podziękowania adresowane do obecnych na sali dyrektorów wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu koneckiego: ZSP w Stąporkowie, ZSP nr 1, ZSP nr 2, ZSP nr 3, I LO i II LO w Końskich, a także SOSW 2 w Baryczy. Wyróżniła koordynatorów ww. placówkach, którzy byli łącznikami, pomiędzy szkołami, a MRPK. Wymieniła wydziały w Starostwie Powiatowym w Końskich, z którymi najbardziej zacieśniła się współpraca MRPK, a mianowicie: Wydział Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia wraz z panią Naczelnik Agatą Centkowską oraz Wydział Promocji wraz z panem naczelnikiem Marianem Wikierą. Podziękowała wszystkim pracownikom starostwa, z którymi MRPK miała sposobność pracować. Ponadto wyróżniła instytucje i i organizacje, które wzorowo współpracowały z MRPK, jak choćby Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Końskich, Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Podziękowania popłynęły do kierowników - Urszuli Przygodzkiej, dyrektora PCPRu w Końskich, Krzysztofa Stachery, dyrektora PPP w Końskich oraz Izabeli Arwaj, prezesa „Wszechnicy Koneckiej”.
Starosta Grzegorz Piec, wspomniał o ich działalności na wielu płaszczyznach. Dariusz Banasik dziękował radnym za wykazane inicjatywy. Przewodniczący Grzegorz Jóźwik był pod wrażeniem pomysłów, z jakimi w dwuletniej kadencji mierzyli się młodzi radni. owocną współpracę i poinformowała, że, w następnym roku szkolnym, ruszy w placówkach nowy nabór, na kolejną kadencję MRPK. Młodzi radni, w podziękowaniu za ich pracę na rzecz MRPK otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Kadencja MRPK 2024-2026 przejdzie wkrótce do historii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze