Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczyli automaty służące do gier. Właściciel może ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.
Wieczorem 25 czerwca 2026 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, zabezpieczyli 4 automaty do gier.

Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Właściciel automatów może teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego - informowała nas mł. asp. Marta Przygodzka, oficer prasowy koneckich policjantów.
Jak stanowi art. 107 KKS mówi: „Kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie”.
Fot. Policja Końskie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze