Funkcjonariusze z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej w weekend patrolując łodzią motorową teren zalewu w Sielpi, skontrolowali pływających rowerami wodnymi. Kilku sterników pod wpływem alkoholu ukarali mandatami. Podczas prowadzonych działań na drodze ujawnili jednego kierującego pojazdem pod działaniem alkoholu. Drugi zaś najprawdopodobniej kierował pod działaniem narkotyków. Sprawą zajmie się teraz sąd.
Funkcjonariusze z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej podczas służb w Sielpi, pływali po zalewie motorówką.
Podczas minionego weekendu nad zalewem w Sielpi funkcjonariusze ujawnili 3 sterników kierujących rowerkami wodnymi, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zostali ukarani mandatami karnymi. Niechlubnym rekordzistą okazał się 46-latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie - podkreśla mł. asp. Marta Przygodzka oficer prasowy KPP Końskie i dodaje, że policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich na terenie powiatu prowadzili działania „Alkohol-narkotyki”.
W Wyszynie Rudzkiej zwrócili uwagę na Volkswagena, którego kierujący w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 106 km/godzinę, w miejscu, gdzie ograniczenie jest do 50 km/godz. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 27-latek miał w organizmie blisko 0,9 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Natomiast w Kamiennej Woli policjanci z koneckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volvo. W trakcie rozmowy zachowanie kierowcy wskazywało na to, że może być pod wpływem narkotyków. Wobec tego mundurowi przeprowadzili test narkotykowy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Ustalono, że 33-latek kierował pojazdem prawdopodobnie będąc pod wpływem amfetaminy. Pobrana została mu krew do dalszej analizy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.
Apelujemy o rozsądek za kierownicą, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego - kolejny raz „uświadamia” użytkowników dróg oficer prasowy koneckiej policji.
Fot. Policja Końskie
Zdjęcie ilustracyjne
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze