Reklama

GMINA RADOSZYCE. Najzdolniejsi uczniowie odebrali nagrody burmistrza

W nowo otwartym Domu Kultury w Radoszycach odbyła się pierwsza Gala Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Radoszyce dla Najzdolniejszych Uczniów.

W gali uczestniczyli Michał Pękala, burmistrz Radoszyc, jego zastępca Robert Lisowski, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz najważniejsi goście wydarzenia - uczniowie będący laureatami i finalistami konkursów oraz olimpiad na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Najzdolniejsi uczniowie z nagrodami burmistrza

Uroczystość była wyjątkową okazją do uhonorowania młodych mieszkańców gminy, którzy dzięki swojej wiedzy, talentom, wytrwałości i zaangażowaniu osiągają znaczące sukcesy edukacyjne. Podczas ceremonii Burmistrz Michał Pękala wraz z Zastępcą Burmistrza Robertem Lisowskim wręczyli nagrodzonym pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

Reklama

- W ten sposób samorząd wyraził uznanie dla ich ciężkiej pracy, systematyczności oraz imponujących osiągnięć. Przyznane wyróżnienia stanowiły wyraz wdzięczności i uznania dla młodych ludzi, którzy swoimi sukcesami promują Gminę Radoszyce oraz są powodem do dumy dla lokalnej społeczności - przekonuje burmistrz Michał Pękala.

Przedstawiamy pełną listę laureatów.

Sukcesy na szczeblu powiatowym

Szymon Kowalski i Przemysław Niemczura (SP Kapałów) - laureaci I miejsca Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Artystycznego „Sztuka z odzysku”,

Reklama

Alicja Stanisławska (SP Kapałów) - finalistka konkursu „Sztuka z odzysku”,

Filip Pietrusiewicz (SP Radoszyce) - laureat II miejsca konkursu języka angielskiego „O brytyjskiej rodzinie królewskiej”,

Zofia Mazur, Bartosz Kuca i Antoni Dzierzgwa (SP Radoszyce) - laureaci III miejsca konkursu „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”,

Maciej Zieliński (SP Radoszyce) - laureat II miejsca XXIX Koneckiego Przeglądu Form Estradowych „Scena 2025”,

Hanna Izdebska (SP Radoszyce) - laureatka III miejsca XVII Powiatowego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej,

Reklama

Adrian Dzwonek (SP Wilczkowice) - laureat II miejsca w powiecie w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Laureaci i finaliści szczebla wojewódzkiego

Aleksandrę Mazur, Artur Skrobisz, Alicja Stanisławska, Kacper Supierz, Grzegorz Wudarczyk z SP Kapałów za zdobycie I miejsca w wojewódzkim konkursie „Szkoła Pełna Aktywności”.

Wyróżnienia za sukces w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno-Środowiskowym „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”: Kacper Supierz i Grzegorz Wudarczyk.

Mikołaj Maciążek z SP Kapałów - laureat I miejsca Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Leśnej .

Reklama

Za zwycięstwo w Wojewódzkim Konkursie „Silni Polską”, organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach, nagrodzono uczniów SP Radoszyce: Annę Pakułę, Emilę Popiel, Pawła Czarneckiego, Adama Dynusa, Aleksandrę Elster, Bartosza Draba, Maję Wiktorowską, Patryka Skibińskiego, Jana Zawrzykraja i Macieja Zielińskiego.

Finalistami wojewódzkich konkursów kuratoryjnych zostali: Sara Janczyk i Alan Kałuziński - z języka angielskiego, Filip Pietrusiewicz - z języka polskiego, Sara Janczyk i Filip Pietrusiewicz - z biologii.

Reklama

Oliwia Piwowarczyk - laureatka konkursu plastycznego „Zimowy przyjaciel leśnych stworzeń”,

Michał Piwowarczyk - laureat III miejsca Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę” oraz II miejsca w konkursie „Cyfrowe Łamigłówki 2025”,

Natalia Szustak - finalistka Olimpiady Zdrowia PCK,

Izabela Opala - laureatka konkursu matematycznego „Problemata”.

Sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe

Marta Bujak (SP Kapałów) - laureatka Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego,

Mikołaj Maciążek i Tomasz Pastuszko (SP Kapałów) - finaliści konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik,

Reklama

Jan Kiełbus (SP Kłucko) - finalista Ogólnopolskiego Konkursu „Chrzest Polski”,

Tomasz Relidzyński, Marcelina Ciupa, Bartosz Drab i Greta De Tursi (SP Radoszyce) - laureaci Ogólnopolskiego Konkursu z Łamigłówek Diagramowych „X Memoriału Urszuli Marciniak”,

Mateusz Lipiński (SP Radoszyce) - laureat II miejsca w Polsce w konkursie InstaLogik,

Filip Pietrusiewicz i Tomasz Relidzyński (SP Radoszyce) - laureaci III miejsca w Polsce w konkursie InstaLogik,

Jakub Tarnawski, Hanna Michałowska, Anna Pakuła, Karol Młodawski i Adam Dynus - finaliści konkursu InstaLogik.

Reklama

Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej” zostali: Maja Mularczyk, Ignacy Motyl, Igor Supierz, Borys Kowal, Maria Dorobek, Jakub Cichacki, Hanna Cuper oraz Anastazja Góźdź.

Szczególne gratulacje skierowano do Igora Supierza, który zdobył również tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej „Olimpusek” oraz został finalistą konkursu „Ale Mózgi”.

W konkursie plastycznym „Spotkania ze sztuką” sukcesy odniosły: Greta De Tursi - II miejsce w Polsce, Aleksandra Elster - III miejsce w Polsce.

Reklama

Wśród finalistów i laureatów ogólnopolskich konkursów znaleźli się również: Katarzyna Szustak, Filip Mazur, Zuzanna Mączyńska i Julia Szustak (InstaLogik), a także Natalia Szustak, Marta Charazińska, Natalia Kabała i Jakub Filipowicz - finaliści programu „CyberMocni - Bezpieczny Internet”.

Ogromnym sukcesem zakończył się udział uczniów SP Wilczkowice w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych: Marlena Dzwonek, Adrian Dzwonek, Michał Piwowarczyk oraz Zuzanna Mączyńska zdobyli I miejsce w Polsce za projekt „Świadomość ekologiczna”, a następnie reprezentowali nasz kraj podczas finału międzynarodowego w Hadze, uzyskując tytuł finalistów.

Reklama

Podziękowania dla nauczycieli

Podczas gali uhonorowano także nauczycieli i opiekunów naukowych, którzy wspierali uczniów w rozwijaniu talentów i przygotowaniach do konkursów. Wyróżnienia otrzymali: Monika Bańburska, Iwona Drab, Kazimierz Relidzyński, Bożena Łosiak, Monika Girzejowska, Grażyna Koch, Robert Nowak, Joanna Staciwa, Renata Kitlińska, Bożena Lachowska, Mariola Lachowska, Elżbieta Szemberg, Anna Myśliwa, Bożena Binkowska, Małgorzata Tkacz, Joanna Zawrzykraj, Małgorzata Stanik, Sylwia Ciszek, Krystyna Kowalczyk, Agnieszka Zielińska oraz Łukasz Kowalczyk.

Najwyższe wyniki w nauce

Nagrody Burmistrza otrzymali również uczniowie z najwyższą średnią ocen w swoich szkołach:

Reklama

Filip Pietrusiewicz (SP Radoszyce) - średnia 6,0,

Paweł Czarnecki (SP Radoszyce) - średnia 6,0,

Izabela Opala (SP Wilczkowice) - średnia 6,0.

Mikołaj Maciążek (SP Kapałów) - średnia 5,65.

Mikołaj Górecki (SP Górniki) - średnia 5,63.

Gabriela Rozmus (SP Kłucko) - średnia 5,45.

Liderzy szkolnych społeczności

Uhonorowano także przewodniczących samorządów uczniowskich: Dominikę Śliz (SP Górniki), Kacpra Czaplę (SP Kapałów), Jana Kiełbusa (SP Kłucko), Jana Zimnego (SP Radoszyce) oraz Natalię Szustak (SP Wilczkowice).

Galę uświetniły występy artystyczne Hanny Izdebskiej, Pawła Czarneckiego oraz Macieja Zielińskiego, którzy swoimi występami dostarczyli zgromadzonym wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.

Inicjatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce Michał Pękala, który ufundował wszystkie nagrody, statuetki oraz upominki dla wyróżnionych uczniów.

Fot. Gmina Radoszyce

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Konecki24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości